R, 9.06.2023

MRT-seade tõstis Kuressaare haigla võimekuse uuele tasemele

Monika Metsmaa
, Toimetaja
Facebook Twitter
Comments
AINUS OMATAOLINE EESTIS: Vastutav radioloogiatehnik Irina Viirmäe tutvustab uut MRT aparaati Viljandi haigla diagnostikakliiniku juhile Andrus Aavikule ja kolleegidele sealsest haiglast. Vasakul abivallavanem Liis Lepik.
AINUS OMATAOLINE EESTIS: Vastutav radioloogiatehnik Irina Viirmäe tutvustab uut MRT aparaati Viljandi haigla diagnostikakliiniku juhile Andrus Aavikule ja kolleegidele sealsest haiglast. Vasakul abivallavanem Liis Lepik. Foto: Maanus Masing / Saarte Hääl

Kuigi magnetresonantstomograaf avati Kuressaare haiglas ametlikult eile, on sellega tehtud juba üle 600 uuringu.

“Kuna elementaarne kõrgetasemeline arstiabi peab olema kättesaadav kõikjal Eestis, on mul väga hea meel, et tähtsad teadussaavutused ka siia jõuavad,” ütles eilsest avamispeost osa võtnud tervise- ja tööminister Peep Peterson. “Ei saa olla nii, et ühes Eestimaa nurgas keedetakse paksemat suppi kui teises. Ka Saaremaa on Eesti ja Euroopa Liit.”

“Kui mõtet oma MRT-aparaadist neli-viis aastat tagasi veeretama hakkasime, tundus see algul üsna hullumeelne,” meenutas haigla ambulatoorse ravi ja diagnostikakliiniku ülemarst Toomas Tuuling. “Ei läinudki väga palju aega, kui see masin on meil olemas.”

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles