T, 3.10.2023

Avalik pöördumine ⟩ Kuressaare veekriis - põhjused, tagajärjed ja kahjude kompenseerimine

Fred Siimpoeg
, Saaremaa Ettevõtjate Liidu juhatuse esimees
Facebook
Comments 1
Fred Siimpoeg.
Fred Siimpoeg. Foto: Maanus Masing / Saarte Hääl

Avaldame Saaremaa Ettevõtjate Liidu avaliku pöördumise Saaremaa vallavalitsuse ja Kuressaare Veevärgi poole.

Austatud Saaremaa Vallavalitsus ja Kuressaare Veevärk AS juhatus

Neljapäeval, 4. mail toimus Kuressaares laiaulatuslik veeavarii, kui Kalevi tänaval purunes suur veemagistraaltoru. Antud õnnetuse tagajärjed ei ole tänaseks päevaks likvideeritud, kuigi tekkinud õnnetusest on möödunud enam kui nädal.

Veelgi enam, toimunud vee-avariist on tekkinud Saaremaal laiaulatuslik kriis, mis mõjutab otseselt kõikide saarlaste igapäevaelu ning sellega tekkinud kahjud on mõõtmatud.

Saaremaa Ettevõtjate Liidu hinnangul on ülioluline algatada laiapõhjaline uurimine, mille käigus selgitatakse välja õnnetuse täpsed tekkepõhjused. Samuti on vajalik koostada konkreetne kriisiplaan olukorra parandamiseks, kriisi seljatamiseks ning kriisiga tekkinud kahjud tuleb kõikidele kannatanutele kompenseerida - nii eratarbijatele kui ettevõtjatele.

Antud kriisist on vajalik teha põhjalikud järeldused, võtta vastutus ja välistada tulevikus sarnaste olukordade kordumine. Antud kriisiolukorra kommunikeerimine on olnud puudulik, mistõttu peame vajalikuks kokku kutsuda teemakohane pressikonverents esmaspäeval, 15. mail Saaremaa Vallavalitsuses, mille käigus vastutavad osapooled annavad täpse ülevaate kriisi hetkeseisust, edasisest plaanist ning muust teemaga seonduvast.

SEL juhatuse nimel, Fred Siimpoeg SEL juhatuse esimees

Facebook
Comments 1

Märksõnad

Tagasi üles