Lasterikaste Perede Liit kutsub allkirja andma

Saarte Hääl
Copy
Saaremaa Lasterikaste Perede Ühenduse (SLPÜ) liikmed on need tublid inimesed, kelle peres kasvab kolm või enam last.
Saaremaa Lasterikaste Perede Ühenduse (SLPÜ) liikmed on need tublid inimesed, kelle peres kasvab kolm või enam last. Foto: SLPÜ koduleht

Laste arvelt kärpimist puudutav ühisavaldus on kogunud 22 000 allkirja, mis on ühtlasi viimaste aastate rahvaalgatus.ee lehel toimunud allkirjakogumiste rekord. Initsiatiiv puudutab kõiki lastega peresid, Saaremaal on neid 3794, vähemalt kolm last kasvab 683 peres.

Ühisavalduses palutakse Riigikogul peatada suurperede toetuse kärpeplaan, säilitada hetkel kehtiv perehüvitiste kord, võrdsustada lastetoetused, lisada indekseerimine kõigile lastetoetustele ning säilitada tulumaksuvabastus alates teisest lapsest, lisaks taastada tulumaksuvabastus ka pere esimese lapse eest.

"Initsiatiiv rahvaalgatuse ellu kutsumiseks on tulnud meie peredelt," märkis Eesti Lasterikaste Perede Liidu juht Aage Õunap. "Meie roll on seista oma inimeste õiguste ja perede igapäevase toimetuleku eest, see on sama elementaarne nagu ka soov, et lasterikkust oleks Eestis rohkem," märkis Õunap. "Seisame nii suurperede kui laiemalt kõigi lastega perede eest, sest plaanitavad kärped ja maksutõusud puudutavad praegu iga Eestis kasvavat last," lisas Õunap. "Ühtlasi leiame, et kiire hinnatõusu tingimustes on oluline indekseerida kõik lastetoetused."

Eestis on 161 918 perekonda, kus kasvab 271 162 lastetoetust saavat last.

Pöördumisele saab allkirja anda kuni 1. juunini siin.

Tagasi üles