P, 1.10.2023

POPP ÄRI ⟩ Kirbukate ootejärjekorrad ulatuvad paarist nädalast paari kuuni

Kertu Kalmus
, Saarte Hääle vanemtoimetaja
Facebook
Comments
SUKELDUS KIRBUKAÄRISSE: Saarepiiga kirbuka omanik Merilyn Sepp võttis koha üle 1. augustist ning andis sellele ka uue nime.
SUKELDUS KIRBUKAÄRISSE: Saarepiiga kirbuka omanik Merilyn Sepp võttis koha üle 1. augustist ning andis sellele ka uue nime. Foto: Maanus Masing / Saarte Hääl

Kuressaare kirbuturgude pidajate kinnitusel on müüjaid palju ja kraami neil jagub. Rendiboksid on tavaarist üldjuhul lookas ning neil, kes samuti miskit maha müüa tahaks, tuleb mõnes kirbukas oma korda oodata isegi kuni paar kuud.

Tänavu südasuvel uksed avanud Saare kirbuka perenaine Katri Väli tõdeb, et kui vaadata järjekorda inimestest, kes on end bokside saamiseks kirja pannud, ja ka seda, kui paljud bokside rentimist muudkui pikendavad, siis on kirbukates esemete müümine populaarne küll. “Müüjaid on palju ja kraami inimestel jagub,” märgib ta.

Väli usub, et kirbukad on aja jooksul aina populaarsemaks muutunud. Seda enam, et praegu kohti ja võimalusi jagub, kuhu oma kaupa tuua. “Järjekord on pikk ja iga päev lisandub uusi soovijaid juurde,” ütleb ta. “Ooteaeg on ikka mitu nädalat kuni poolteist kuud. Kõik olenebki, kui palju on rentimise pikendajaid, kuna neil on siis eelis,” selgitab ta boksisüsteemi.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles