E, 2.10.2023

Suri kirjanik ja tõlkija Helvi Jürisson

Saarte Hääl
Facebook
Comments
Helvi Jürisson märtsis 2019.
Helvi Jürisson märtsis 2019. Foto: Sille Annuk

Ööl vastu laupäeva suri kirjanik ja tõlkija Helvi Jürisson. Oma esimesed hingetõmbed tegi ta peaaegu 95 aastat tagasi, 5. oktoobril 1928 Tallinnas, ja nüüd viimased samas linnas, kirjutas Tartu Postimees.

Helvi Jürissoni poeg Peeter Volkonski mainis 14. septembril Tartu aukodanike tammede istutamise tseremoonial peetud sõnavõtus, et tamm ühendab allmaailma, meie maailma ja ülemist maailma. «Kahjuks on mul praegu selline olukord, et minu ema on Põhja-Eesti regionaalhaiglas nende maailmade vahepeal. See puu, mille ma täna istutan, olgu talle heaks abiliseks teise ilma minekul,» ütles ta.

1953. aastal Tartu Ülikooli arstiteaduskonna lõpetanud ning arstina töötanud Helvi Jürissonist kujunes kirjanik. Debüütluulekogu «Mägedes sünnivad pilved» ilmus 1961. aastal. Oma loomingu avaldamise kõrval tegutses ta ka tõlkijana.

Tema tööd tunnustati muu hulgas Keila kultuuripreemia, Valgetähe teenetemärgi ja Eesti Rahvuskultuuri Fondi elutöö tänuauhinnaga. 2019. aastal tunnustas Ettevõtlike Daamide Assotsiatsioon Helvi Jürissoni aastate daami tiitliga.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles