Algab sinilillekampaania "Anname au!"

Kertu Kalmus
, Saarte Hääle vanemtoimetaja
Copy
Veteranide toetussümbol on sinilill, millega tunnustatakse kaitseväe ja Kaitseliidu veterane ning nende lähedasi.
Veteranide toetussümbol on sinilill, millega tunnustatakse kaitseväe ja Kaitseliidu veterane ning nende lähedasi. Foto: Marko Saarm

Esmaspäeval, 1. aprillil algab üheteistkümnendat korda sinilillekampaania "Anname au!", millega kutsutakse kaitseväe ning Kaitseliidu veteranide tunnustamiseks kandma sinilillemärki.

Sinilillesümboolika müügist saadava tulu abil aidatakse kaasa Põlva haigla uudse taastusravilinnaku rajamisele, koostöös Eesti Discgolfi Liiduga luuakse esimene puuetega inimestele ligipääsetav discgolfi rada ning soetatakse spordi- ning taastusvahendeid Otepää tervisekeskusele.

"Veteranikuust ja sinilille kandmisest on saanud elujõuline traditsioon, millega väärtustame veteranide panust Eesti kaitsmisel. Traditsioon, mida teavad nii eestimaalased kui meie liitlased. Alles sel nädalal otsustasime, et Eesti kaitseväelane suundub Euroopa Liidu operatsioonile Punase mere piirkonnas. Veteranikuu annab kõigile võimaluse näidata, et hoolime neist, kes annavad maailma erinevais paigus hindamatu panuse meie kõigi turvatundesse," ütles kaitseminister Hanno Pevkur, kutsudes kõiki kandma sinilillemärki.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles