JAGAMISELE LÄHEB 40 000 EUROT Saaremaa üritab pere-, eri- ja hambaarstide puudust leevendada

Saarte Hääl
Copy
Saaremaa abivallavanem Liis Lepik
Saaremaa abivallavanem Liis Lepik Foto: Mihkel Maripuu

Vallavalitsus kuulutas oma tänasel istungil välja eriarsti, perearsti ja hambaraviarsti toetuse taotlusvooru avamise. Voor on avatud 25. aprillist 26. maini ning tänavu on fondi kogusuurus 40 000 eurot.

Saaremaa vallavolikogu poolt möödunud aasta lõpus kehtestatud Saaremaa valla eriarsti, perearsti ja hambaravi eriarsti toetuse maksmise korra alusel on toetuse andmise eesmärk parendada vallaelanike esmatasandi arstiabi, eriarstiabi ja hambaravi eriarstiabi kättesaadavust ja kvaliteeti ning leevendada spetsialistide puudust valla territooriumil. Igale taotlejale saab toetust anda üks kord.

Hindamiskomisjoni esimees, Saaremaa abivallavanem Liis Lepik nentis, et kauaoodatud aeg on käes ja valitsus kuulutab taas välja vooru pere-, eri- ja hambaravi eriarsti toetuse taotlemiseks.

"Väljakuulutatav taotlusvoor on aga mingis mõttes esmakordne, kuna uutel tingimustel soovime senise pere- ja eriarstide Saaremaale tööle ja elama asumise kõrval toetada ka hambaravi eriarste," märkis ta. "Erinevalt varasemast ei pea eriarst kitsalt asuma tööle ka Kuressaare Haigla Sihtasutuse koosseisus, piisab esmakordselt valla haldusterritooriumil tööle asumisest."

Ta tõdes, et just meditsiinivaldkonnale fokusseeritud toetusmeede lähtub teadmisest, et halva kättesaadavusega tervishoiuteenus on üks võtmevaldkondi, mis inimese elukvaliteeti negatiivselt mõjutab.

"Samal ajal on toetusmeede üks osa Saaremaa laiemast plaanist spetsialistide puudust leevendada – lisaks, panustades teise üürimaja ehitusprotsessi, arendab vald koostööpartneritega elamuüüriturgu Kuressaares. Samuti aitame me luua paremaid tingimusi meie inimeste ümber- ja täiendõppeks saarel kohapeal ning vähemolulisem ei ole meditsiinivaldkonna vaatest ka Kuressaare haigla laienemine."

Paraku on spetsialistide põud väljakutseks omavalitsustes üle kogu Eesti ning taoliste toetusmeetmete ellu kutsumine on Lepiku sõnul vajalik, et me ei sörgiks teiste sabas, vaid oleksime selles konkurentsis pigem esirinnas.

Taotlus ja vajalikud lisadokumendid tuleb esitada kas digitaalselt allkirjastatuna aadressile vald@saaremaavald.ee või Lossi tn 1, 93819 Kuressaare. Taotlusi hindab vastav kaheksaliikmeline hindamiskomisjon, kuhu kuuluvad Saaremaa vallavalitsuse ja volikogu, riigi poolt tervisekassa ja sotsiaalministeeriumi esindajad.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles