Saada vihje

GALERII Vaata, kes pälvisid tänavused täiskasvanuhariduse tunnustused

Copy

Kolmapäeval toimus Kuressaare Raekojas Saare maakonna täiskasvanuhariduse tänusündmus, kus tunnustati aasta õppijat, aasta koolitajat, aasta õpitegu ja aasta õppijasõbralikku tööandjat.

Tunnustusi jagasid Saaremaa vallavanem Mikk Tuisk, Saaremaa abivallavanem Riina Allik.

Saare maakonna Aasta õppijaks osutus 13. kandidaadi seast valituks Kaja Lempu. Kaja on viimased 20 aastat olnud pidevalt ennast täiendav inimene, kes on osalenud nii pikematel kui lühematel täiendõppe kursustel ja õpitubades, mis seotud eelkõige inimeste vaimese tervise ja terviseteadliku käitumisega.

Kuna Kaja töötab med-õena, on töö pingeline, siis enesetäiendamine aitab hoida tal endal tasakaalu igapäevaeluga hakkamasaamisel.

Kaja on hea näide elukestvast õppijast, kes pere- ja tööelu kõrvalt on jõudnud oma unistuste elukutseni (terviseteadus), kus ta hetkel täiendab oma haridusteed magisterõppes õppides. Samal ajal on ta aktiivne meditsiinihariduse propageerija.

Samas valiti ka Aasta seeniorõppija, kelleks osutus Lille Jaansalu. Lille osales lõõtspilli valmistamise kursusel. Toimus ka 100-tunnine lõõtspilli mängimise õppimise kursus. Märkimist väärib, et peale seda õppis ta selgeks ka lõõtspilli mängimise.

"Kõik õppimisega saadud teadmised aitavad eluga paremini kursis olla. Teadmised on olulised," ütleb Lille. Lille on aktiivne osaleja Saaremaa Simmanitantsu klubis „Meite Moodi”, on segakoor Sauer laulja.

Aasta õppija nominentideks esitati veel Agnes Kärner, kes töötab Muhu lasteaias, Aile Vaher kelle töökoht on Kuressaare Ametikool, Kristiina Virveste, kes töötab Kärla Põhikoolis, Koit Voojärv, kelle töökoht on Saaremaa vallavalitsuses, Kaisi Õispuu kelle töökoht on Kuressaare Hariduse Koolis, Kristina Õun kes töötab Eesti Punases Ristis, Liia Ots, kes töötab Muhu noortekeskuses, Marina Saukanen kes töötab Saare maakonna keskraamatukogus, Mahe Metsalu, kes töötab Keskkonnaametis, Siivi Pahapill, kelle töökoht on Saaremaa lihatööstuses, Ülle Kuusk-Kupits, kes töötab Valjala Põhikoolis.

Aasta koolitaja on Vahur Veelaid, kes töötab Kuressaare Ametikoolis väikelaeva ehituse õpetajana. Vahur aitab õppijatel määratleda oma õppimise lühiajalisi ja pikaajalisi eesmärke, mis on seotud nende tööalaste või isiklike ambitsioonidega. Oskab luua toetava ja kaasava õpikeskkonna, kus õppijad tunnevad end turvaliselt ja hinnatuna.

Läbi Vahuri tegevuse on suurenenud õppijate motivatsioon ja huvi õpitud eriala vastu. Nad on enesekindlamad, iseseisvamad ja vastutustundlikumad. Paranenud on kriitiline mõtlemine ja probleemide lahendamise oskus.

Aasta koolitaja kategoorias esitati veel nominendiks Merle Tuulik, kes on samuti koolitaja Kuressaare Ametikoolis ja Maren Asumets, kes on õpetaja Kuressaare Täiskasvanute Gümnaasiumis.

Aasta õpitegu 2024 on „Taastava õiguse põhimõtete kasutusele võtmine Muhu kogukonnas“.

Taastava õiguse projekti eesmärk oli koos kogukonnaga, õppeasutuste ja kohalike spetsialistidega omandada ja kasutada võimalike probleemide ja konfliktide ennetamiseks ja juba tekkinud situatsioonide või tegude lahendamiseks taastava õiguse põhimõtteid ja metoodikat.

Selle projekti käigus läbisid taastava õiguse kuuepäevase koolituse 34 (1,5% valla elanikest) erinevates valdkondades (õpetajad lasteaiast ja koolist, külavanemad, korrakaitse, ettevõtjad, ametnikud, hoolekogude liikmed) tegutsevat kogukonnaliiget, kellest enamikul on valmisolek viia läbi konfliktivahendusi ja aruteluringe nii täiskasvanute kui lastega.

Taastava õiguse põhimõtted on jõudnud Muhu valla elanikeni ja üks osa nendest omavad oskusi ja teadmisi, kuidas neid kogukonna kasuks on võimalik rakendada. On loodud pidevalt uue infoga täiendatud kõikidele huvitatutele kättesaadav veebileht.

Aasta õpiteo nominendiks esitati veel „Kuressaare loodusfestival (KULOF)“, mille eestvedajaks oli Reet Viira.

Aasta õppijasõbralik tööandja 2024 on Kuressaare Haigla SA.

Kuressaare haigla üheks selgeks prioriteediks on töötajate teadmiste ja oskuste pidev arendamine kiiresti muutuvas keskkonnas.

Muud moodi ei ole võimalik sammu pidada. Tihedat koostööd tehakse ka õppeasutustega, mis on aidanud haiglas lahendada personalipuuduse.

Tagasi üles