Võiküla võib tulevikus saada uue ligipääsu (2)

Ain Lember
Copy
Foto: Sander Ilvest

Muhu Võiküla, kuhu praegu viib kolme kilomeetri pikkune kaitsealune munakivitee, võib tulevikus saada uue juurdepääsutee.

Muhu valla maa- ja planeeringunõunik Pille Tamm ütles, et vald kavandab üldplaneeringuga Võikülaga uue ühenduse loomist. Üks võimalus oleks ehitada tee Võikülla otse Kuivastu sadamast mööda mereäärset pinnasteed ja teine variant Pädaste tee pealt enne Rässat pikki kõrgepingeliinide alust koridori.

Foto: Graafika: LIINA ÕUN

Millal või milliste probleemidega maadeldes õnnestub tee kunagi valmis ehitada, pole veel selge. Üldplaneeringu eskiisis väljapakutud trassid asuvad eramaadel, mille omanikega läbirääkimine pole kunagi lõpuni lihtne. Liiati pole ka korraliku tee ehitamine just odav lõbu. "Mida me ei ole jõudnud veel maanteeametiga arutada, on see, et sealt lähevad üle ka sillatrassi koridorid ja kuidas see võib mõjutada," viitas Pille Tamm.

Muhu vald soovib uue tee ehitamist Võikülla, kuna praegune, 20. sajandi alguses ehitatud 3 km pikkune muinsuskaitse all olev teelõik ei kannata rasketehnikat ja selle sõidumugavus on väga vilets. Näiteks pole see õnnetuse korral sobilik päästetehnikale, samuti põllumajandustehnikale, mida kasutatakse seoses karjatamisega. Rasketehnika juurdepääsu eeldab ka Võikülas asuv maakonna üks olulisemaid alajaamu.

Kommentaarid (2)
Copy
Tagasi üles