R, 27.01.2023

Minister Janek Mäggi asus Saaremaa valla poolele

Andres Sepp
Minister Janek Mäggi asus Saaremaa valla poolele
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
SADAM UUENEB: Kalur Sander Laid saab Nasva sadama uuenedes töötada ohutumates tingimustes.
SADAM UUENEB: Kalur Sander Laid saab Nasva sadama uuenedes töötada ohutumates tingimustes. Foto: Maanus Masing/Saarte Hääl

Regionaalminister Janek Mäggi hinnangul peab PRIA käsitlema Saaremaa valda eraldi projektitoetuse saajana ning varem Kuressaare linnale ja Lääne-Saare vallale antud toetused ei tohiks rolli mängida.

“Saaremaa vald tuleb lugeda eraldi projektitoetuse saajaks, kellel on võimalik kalanduspiirkonna kohaliku arengu strateegia rakendamise programmiperioodi jooksul saada projektitoetust kokku kuni 400 000 eurot,” teatas minister Janek Mäggi maaeluminister Tarmo Tammele.

Saarte Hääl kirjutas märtsi keskel, et Euroopa Kalandusfondi raha jagamist reguleeriva maaeluministeeriumi määruse järgi võib taotleja ühe programmiperioodi jooksul saada projektitoetust kokku kuni 400 000 eurot. See selgus veebruaris, kui Saaremaa vallavalitsus esitas PRIA-le taotluse Nasva sadama ehituse II etapiks 200 000 euro saamiseks.

PRIA teatas vastuseks, et võimalik on küsida vaid 144 000 eurot, kuna varem on linnavalitsus saanud 56 000 Tori kalasadama rajamiseks ja Lääne-Saare vald 200 000 Nasva jõesadama esimese etapi ehitustöödeks. Minister Mäggi kirja järgi ei saa aga Saaremaa valda käsitleda ühinenud linna ja vallaga sama projektitoetuse saajana.

“Ühinemisel moodustunud kohalikke omavalitsusi ei saa põhjendamatult kohelda ebavõrdselt võrreldes ühinemiseelse ajaga, mil määrus jõustus,” märkis Mäggi.

Juhul kui maaeluministeerium regionaalministri seisukohaga nõustub, annab see Saaremaa vallale võimaluse saada PRIA-lt toetust ka veel ühele veebruaris esitatud projektile. Vald küsis üle 110 000 euro Saaremaa erinevate koelmualade puhastamiseks ja taastamiseks ning 170 000 eurot Kihelkonna kandi Abaja sadama ehituseks. Mõlemat projekti ei saa PRIA siiski toetada, kuna ühele vallale sätitud 400 000 euro piirid tulevad ikkagi ette.

Märksõnad
Tagasi üles