LUGEJA KÜSIB: Kui pika tööohutuse koolituse peab tööandja läbima?

Saarte Hääl
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Foto: pxhere.com

Kui pika tööohutuse koolituse peab tööandja läbima? Koolitusi reklaamivad ettevõtted saadavad kutseid, aga kuulsin, et enam ei ole sellise koolituse läbimine kohustuslik. Alustava ja piiratud ressursiga ettevõtjana sooviksin teada, kui pikk koolitus katab ära miinimumvajaduse ehk seaduses määratud kohustusliku osa?

Vastab Piret Kaljula, tööinspektsiooni töökeskkonna konsultant:

Töökeskkonnaspetsialistile või juhatuse liikmele, kui ta täidab ise töökeskkonnaspetsialisti kohustusi, ei ole koolituse mahtu ette nähtud. Oluline on, et töökeskkonnaspetsialistil või tema ülesandeid täitval juhatuse liikmel on olemas piisavad töökeskkonna-

alased teadmised ja oskused, et mõista ettevõtte töökeskkonnas esinevaid ohte ja korraldada tegevusi vältimaks tööõnnetusi ja tööga seotud haigestumisi.

Selleks, et töökeskkonnaspetsialist oleks pädev peab ta vähemalt:

• tundma töötervishoidu ja tööohutust reguleerivaid õigusakte;

• tundma ettevõtte töötingimusi;

• omama teadmisi töökeskkonna ohuteguritest;

• olema teadlik ohuteguri mõju vähendamiseks kasutatavatest abinõudest;

• olema kursis töövahendite ohutuse ja töövahendite ohutu kasutamisega.

Väikese ja vähemohtliku tegevusalaga ettevõtte töökeskkonnaspetsialistile võib sobida ka kolmepäevase koolituse läbimine, mida koolitusasutused korraldavad töökeskkonnavolinikele ja töökeskkonnanõukogu liikmetele. Kui tegemist on suure ja ohtlikuma tegevusalaga ettevõttega (nt ehitus, puidu- või metallitöötlemine), siis ei pruugi ainult kolmepäevaselt koolituselt saadud info olla piisav, et edukalt töökeskkonnaspetsialisti kohustusi täita.

Alustavale ettevõttele pakub tööinspektsioon konsultatsiooniteenust, mis on tööandjatele tasuta. Teil on võimalik kutsuda töökeskkonnakonsultant ettevõttesse, et vaadata koos üle töökeskkond ja dokumendid (riskianalüüs, ohutusjuhendid jne) ning leida üles probleemid ja arutada, kuidas töökeskkonda ohutumaks muuta. Kui soovite kutsuda töökeskkonna konsultandi oma ettevõttesse, saatke e-kiri tööinspektsiooni üldaadressile ti@ti.ee.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles