Tööd jagub: burksimeistriks või patrullpolitseinikuks

TÖÖLE, TÖÖLE! Sander Armus (vasakul) selgitas huvilistele, kuidas täpsemalt politseinikuks saab.

FOTO: Maanus Masing/Saarte Hääl

Eile viiendat korda Saaremaal toimunud töö- ja karjäärimessil oli kohal mitukümmend tööandjat ning pakkumisel paarsada töökohta.

Pakuti seejuures nii täis- kui osalise tööajaga, aga ka hooajalist tööd. Kultuurikeskuse fuajees püüdsid kohe tähelepanu noored mundris patrullpolitseinikud. Patrullis nad parasjagu polnud, kuid oma ridadesse kutsusid messile tulijaid küll. Tööd jaguvat nii abipolitseinikele kui ka pärispolitseinikele.

Kuressaare politseijaoskonna patrullpolitseinik Robert Vahter ja samas ametis parasjagu praktikat tegev, ent peagi päris politseiniku staatusse tõusev Sander Armus kinnitasid, et politseil on päriselt ka tööd pakkuda. Vahteri kinnitusel tuleb tööpakkumisi isegi juurde. Tõsi, on ju viimasel ajal mitu väärikat-staažikat politseinikku pensionile suundunud. Sander näiteks ongi üks neist, kes alates jaanipäevast asub Kuressaare politseijaoskonnas ametlikult tööle. Praegu teeb ta seal veel praktikat.

Kes tahaks aga osalise tööajaga politseitööd teha, sellele sobiks abipolitseinikuamet. Kelle hing ihkab saada nn päris politseinikuks, siis see peab küll selleks koolis politseinikuks õppima, kuid samal ajal saaks juba tööd teha. “Siis on nii, et käid tööl ja saad palka ning samal ajal käid veel koolis ka,” selgitas Vahter.

Tööd pakkus messil näiteks ka Mändjala kämping. Selle perenaise Silja Vipre sõnul on neil töökohti seinast seina. Tööd saavad nii koristajad, teenindajad kui ka näiteks burgerimeistrid. Burksimeistriametit pakusid mitmed teisedki, nt Viking Burger.

Messil oli end sisse seadnud ka maksu- ja tolliameti lett, kus jagas huvilistele selgitusi ameti siinne juhtivkonsultant Olev Martinson. Tema sõnul käis esimese pooltunni jooksul enim inimesi nõu küsimas maamaksu ja tulumaksu teemadel. Korra küsiti neilt tõepoolest ka töökohta. “Seda pole meil praegu pakkuda,” naeris Martinson.

Esmakordselt oli Saaremaa messil kohal Tallinna tervishoiu kõrgkool, kes sügisel koostöös Kuressaare haiglaga õdede õpperühma avab. Väikelaevaehitusega seonduvat tutvustasid aga Saaremaa laevatootja Baltic Workboats AS, Kuressaare ametikool ja TalTechi Eesti mereakadeemia meremajanduse keskus.

Tagasi üles