Vald kohelgu ettevõtjaid võrdselt

FOTO: pxhere.com

“Kui vallavalitsusel on plaanis toetada üht ettevõtjat, siis tuleb toetada kõiki ettevõtjaid võrdselt,” kirjutab OÜ Pikse Kaubandus juhatuse liige Uku Sillaste vallavanem Madis Kallasele ja Saaremaa vallavalitsuse liikmetele saadetud kirjas.

Lugedes 13. aprilli Saarte Häälest uudist “Tarbijate ühistu kutsub valla kampa poode kaasajastama”, saame teada, et vallavanem ei välista eraettevõtjatele kuuluvate maakaupluste toetamist Saaremaa vallas.

Enne, kui vallavalitsus asub asja arutama, palume, et kuulaksite ka teiste turuosaliste seisukohad ära, sealhulgas OÜ Pikse Kaubandus oma.

Peatumata pikemalt maakaupluste raskel olukorral, mida on põhjustanud kõrge konkurents ja erinevad poliitilised otsused meie riigis, on igasugune toetus maaelule ja maakaubandusele väga teretulnud.

Arvan, et kui Saaremaa tarbijate ühistu on aastaid saanud subsideerida maakauplusi linnapoodide arvelt, siis Saaremaal tegutsevad ülejäänud maakauplused seda endale lubada ei ole saanud ja peavad arenemiseks teenima kasumit. See ei ole lihtne ülesanne, on sageli lausa võimatu ja viinud paljude poodide sulgemiseni. Ehkki ühistu poed on turuliidrid, on ülejäänud poodide vajadus investeeringute ja antud juhul ka toetuse järele seetõttu isegi suurem kui ühistu poodidel, et üldse ellu jääda.

Soovin meelde tuletada ettevõtjate võrdse kohtlemise printsiipi, et kui vallavalitsusel on plaanis toetada üht ettevõtjat, siis tuleb toetada kõiki ettevõtjaid võrdselt. Vastasel juhul moonutataks konkurentsi ja seataks üks ettevõtja paremasse olukorda kui teised.

Saaremaal on lisaks ühistu poodidele veel alles jäänud kümmekond maapoodi üle Saaremaa valla, kes konkureerivad lisaks teistele maapoodidele toetust saavate autolavkade, linnapoodide ja piirikaubandusega.

OÜ Pikse Kaubandus on 1992. aastast tegutsev ettevõte, mille kauplusehooned asuvad mitmel pool Saaremaal.

Tagasi üles