MAAILM Omadele võõrad: Vene linnad täituvad Ukraina venelastest kodututega

Copy
KODUTUTE ÖÖMAJAD on küll ka Venemaa linnades olemas, aga sinna mahub vaid murdosa abivajajatest. Oma nägu ei taha Pjotr näidata.
KODUTUTE ÖÖMAJAD on küll ka Venemaa linnades olemas, aga sinna mahub vaid murdosa abivajajatest. Oma nägu ei taha Pjotr näidata. Foto: Kuvatõmmis

Viimase kahe aastaga on Vene linnades plahvatuslikult kasvanud kodutute hulk. Pole mingit vahet, kas Ukrainast lahkuti “fašistliku režiimi” tõttu või sellepärast, et “vabastajad” on kodud olematusse pommitanud. Venemaal ei oota neid keegi.

Kui palju on neid Ukrainast pärit põgenikke, kes on uueks või vähemasti ajutiseks kodumaaks valinud Venemaa ja siis seal kodutuks jäänud, ei oska keegi täpselt öelda. Ametlik statistika selle kohta puudub ja erinevad pagulastele tuge pakuvad organisatsioonid ei julge numbreid, mida nad ise tõenäoliseks peavad, avalikult välja käia.

Aga jutt käib tõenäoliselt vähemalt kümnetest tuhandetest uutest kaasmaalastest ja reeglina rahvuskaaslastest, kelle ööd mööduvad keldrites ja muudes urgudes, kuhu külmal ajal peitu pugeda, ning soojal ajal olgu siis ülekantud või ka suisa otseses tähenduses silla all.

Tagasi üles