MUHU UUDISSED: Kenasid pitki pühasid

Irena Tarvis
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Irena Tarvis.
Irena Tarvis. Foto: Erakogu

Ikka terit.

Ei neh, mis ta põle kange asi. Mineva nädali ollid Muhus hiidlased. Ja ikka kohe päris hiidlased. Ma ühte katsusi ühna näpuga, hiidlane mis hiidlane. Ja sured nobed hiidlased koa viel. Ollid tuln pooleks nädaliks Muhuse abiks pasturaati ehitama. Et, neh ise ollid ammetikuolist ja puhas õppivad restaureerimist. Ja siis tullid siia, et suavad omade kätega natusse raktilist tüöd ää tiha. Nelitesn tükki olli teisi kokku. Ja Koguvas ollid öömaal. Neh, sial seda ehituspärandit terve küla jägu, midast õhta andis vahti ja uudista koa viel.

Aga pasturaatis tegid kanget tüöd. Ühe pissikse aknagid leidsid viel üles ja majas sihes olli ehitus nii kipe valuga vahepial edasi läin, et nüid ep maksa änam karta: Muhu pärandikuol suab tuleva talve juba suojas tuas istu ja rahvale tarkust jägama akata.

Ja üks ännatum asi tulli koa selle nädali sehes pasturaadi juures välja. Sie kuolimaja vahekalidori nurk seesab sial pasturaadi seena külges küll viel paljast Issanda armust püsti. Põleks ikka kirgu pasturaadi külges kindi, oleks ammugid kellelegid kaela kukkun. Tia kas julgetse sõukest kohta änam ää lammutama akatagid? Ehkkid siadusetäht ütleb, et nie kaks maja üheteese külges küll olla ep tohiks.

Suured pühad oo kohe-kohe kätte jõudmas ja naesed juba vaaritavad kindlaste apurokka, kis täidivad nii kena ilmaga tuas rokakatla eares passida.

Laseb selle pühade kiire müöda ja siis lähäb jälle argisemaks. Tuleva laupa, kahekümne seitsmendal, kukutse jälle kaudu Muhu suart aututega rinki kupatama. Sedakorda oo asi tüki moad edasi arenen ja punktisid otsitse juba äpiga taga. Neh, kisse nüidsel aal siis ikka nii kangest sialt papri pialt koarti uurib.

Kis enne õiged pääva ennassid Jõgi Keidyle kirja andvad, nie suavad viel viieteistme euruga osa võtta. Aga kahekümne seitsmenda omingu, siis juba küsitse kakskümmend eurut. Ja neh, Keidy number oo 56 4755 766. Kogunemise koht oo Liival Aki kõrtsi ies kellu kümnest. Arvatse, et kuieks oo ikka kõik kenaste tagasi jõudn. Ja õhta pietse pidu koa, sedakorda Aki kõrtsis. Kellu kahessast akatse pihta. Voata va nuored lüövad sellele majale koa viel elu sisse viimaks. Sii põle änam nalja natukest koa mitte.

Neh, et siis ikka kenasid pitki pühasid ja maukige omad kered riede apurokka piripardani täis ja pühabe omingu koksige mune ja olge munuksed!

Tagasi üles