Saarlased küsivad alla 10 000-euroseid toetusi

Kertu Kalmus
, Saarte Hääle vanemtoimetaja
Copy
JULGUSTAB KÜSIMA: Merit Trei sõnul on aega taotlusi esitada veel piisavalt. Raha jagamiseks läheb kuu aja pärast.
JULGUSTAB KÜSIMA: Merit Trei sõnul on aega taotlusi esitada veel piisavalt. Raha jagamiseks läheb kuu aja pärast. Foto: Maanus Masing/Saarte Hääl

Saaremaalt pärit suurettevõtja Kristjan Rahu annetab Saaremaaga seotud kultuuri- ja sotsiaalprojektide toetuseks 700 000 eurot. Toetuste jagamiseks läheb juba kuu aja pärast.

Fond annab kalendriaasta jooksul toetusi välja 100 000 euro ulatuses. Kui palju sellest summast läheb esimeses voorus jagamisele, selgub peagi.

Fondi tegevjuht Merit Trei tõdes, et fondi esimese tegutsemiskuu jooksul on laekunud üle 15 päringu või kontaktivõtu, millele nad on vastuseks saatnud projekti taotlusvormi. Praeguseks laekunud taotluste hulgas on väga erinevaid teemasid.

“Ootuspäraselt on mitu taotlust külade spordiplatside ja mänguväljakute rajamiseks ning muusikaürituste läbiviimiseks,” nentis Trei. Taotluste summad seejuures varieeruvad, kuid jäävad tema sõnul peamiselt alla 10 000 euro. Konkreetseid taotlusi ta veel välja tuua ei soovinud.

“Toetustaotluste esitamise tähtaeg on 1. juuni, seega on aega veel piisavalt ja ootame Saaremaa valla mittetulundusühinguid julgelt projekte esitama,” julgustas fondi tegevjuht. Eelkõige on oodatud ikkagi kultuuri- ja spordiprojektid.

Taotlusvorm on Trei kinnitusel lihtne, lühike ja konkreetne ning igaühele jõukohane täita. “Vormistusest olulisemaks peame seda, et otsustajatele oleksid arusaadavad projekti tegevused ja eesmärgid ning et projektil oleks laiem kogukondlik mõõde,” kõneles Trei. “Samuti peame väga tähtsaks projekti jätkusuutlikkuse aspekti: näiteks mis saab toetuse abil rajatud küla spordiväljakust – kes seda edaspidi hooldama ja haldama jääb.”

MERIT TREI: Tahaksime, et fondi toetatud algatused tooksid kogukonnas kaasa positiivseid ja kestvaid muudatusi.”

Fondi hindamiskomisjon kaalub Merit Trei kinnitusel põhjalikult iga projekti. “Tahaksime, et fondi toetatud algatused tooksid kogukonnas kaasa positiivseid ja kestvaid muudatusi,” tähendas Trei. Taotluste rahastamine otsustatakse tema sõnul juba juuni esimeses pooles ning väljamaksed tehakse enne jaanipäeva.

Saarte Hääl kirjutas kuu aja eest, et heategevusliku algatuse juriidiline vorm on mittetulundusühing ja selle planeeritavaks eluajaks on kavandatud vähemalt seitse aastat. See on periood, mil Kristjan Rahu tagab isiklikult fondi rahastuse. Uute annetajate lisandumisel kasvab ka toetuste maht. 100 000 aastas ei ole kindlasti rahastuse lagi.

MTÜ toetajate ring on aga avatud ja sellega on võimalik liituda teistelgi võimalikel annetajatel. “See on esimene seeme. Ideaalis võiks Vöimaluse annetajate ring olla laiapõhjaline ja tegevusperiood pikk,” ütles Kristjan Rahu. Ta avaldas lootust, et fondi panustajaid tuleb ajapikku juurde ja asi jääb püsima pikemalt kui seitse aastat.

MTÜ Vöimalus juhatusse kuuluvad lisaks Kristjan Rahule Erich Teigamägi ja Meelis Kubits. Kõik kolm juhatuse liiget on Saaremaa juurtega. MTÜ tegevjuht on Coop Panga Lääne-Eesti piirkonnajuht Merit Trei.

KÜSI JULGELT

Taotlusi fondist toetuse saamiseks on võimalik esitada aadressil voimalus@voimalus.org. MTÜ juhatus vaatab neid läbi kaks korda aastas. Kui esimesed summad jagatakse välja enne jaanipäeva, siis teine taotlusvoor jääb ilmselt sügisesse-talve.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles