E, 2.10.2023

Suurim nõudlus on Pargi lasteaia koha järele

Kertu Kalmus
, Saarte Hääle vanemtoimetaja
Facebook
Comments
Pargi lasteaed, vaade Tolli tänavalt.
Pargi lasteaed, vaade Tolli tänavalt. Foto: eskiis

Neljapäevase seisuga oli Saaremaa hariduse registrisse tehtud 284 lasteaiakoha taotlust, neist 187 Kuressaarde ja 97 valla maapiirkonna lasteaedadesse.

Valla alusharidusnõunik Maiu Raun ütles, et see, kas lasteaedadesse on järjekord või mitte, selgub alles õppeaasta algul, kui lapsevanemad on kinnitanud, kas nad vajavad lasteaiakohta või mitte. See tähendab, et kõigepealt teatavad vanemad vallavalitsusele hariduse registri kaudu oma soovist lasteaiakoht saada, mille peale vald teatab, kas laps saab koha ja kas just soovitud lasteaeda.

“Kuid lapsevanem peab ka selle valla pakkumise kinnitama, alles seejärel saab öelda, kas ja kui palju lasteaiakohti vabaks jääb või jääb neid hoopis puudu,” kõneles Raun. “Lapsevanemad ju algul lihtsalt broneerivad lapsele koha, aga kas nad selle koha ka vastu võtavad, selgub hiljem. Osa otsustab ka, et ei pane veel last lasteaeda.” Seega selgub lasteaiakoha ootel olevate laste arv tegelikult alles oktoobris, selgitas Raun.

Praegu saab Rauna sõnul öelda vaid seda, et kõige rohkem tahetakse saada oma lapsele koht Kuressaare Pargi lasteaias, kuhu on esitatud 51 taotlust. “Kahte rühma (16 + 16 last) saab aga kokku vastu võtta ainult 32 last,” lisas nõunik Raun.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles