Laanet uurib Rataselt: kus on suurem lennuk?

Lennuk. Foto on illustratiivne.

FOTO: unsplash.com

Riigikogu Reformierakonna fraktsiooni liige Kalle Laanet esitas peaminister Jüri Ratasele arupärimise, miks pole hoolimata lubadustest Tallinna–Kuressaare liinile suuremat lennukit leitud.

“Aprillis peaministri volitusi saades ütlesite, et soovite töötada selle nimel, et liinidele tuleks suurem lennuk. Lubasite mulle, et tegutsete igati selle nimel, et suursaarte vahel hakkaks toimima hea lennuühendus. Aasta on jälle läinud, lubadusi on antud ja tulemus on ikka, et suvele vastu lähevad saarlased väikese lennukiga,” ütles Laanet.

Tema sõnul on suurema lennuki vajadust tõestanud nii analüüsid kui ka saarlaste endi soovid.

“Aasta tagasi reklaamiti, et saartega ühenduse värskelt väljakuulutatud hankega on suurimad võimalused võitjaks tulla lennufirmadel, kes laovad letti kõige suurema ja uuema lennuki selle eest kõige väiksemat hinda küsides. Veel aasta tagasi oli lootus, et lennuliine hakkab teenindama vähemalt 33-kohaline ja sügisel oli isegi suund 40-kohalisele lennukile. Saamatu asjaajamisega on aga jõutud niikaugele, et hange on tühistatud ning liinilepingut pikendatakse praeguse vedajaga, kellel on vaid 19-kohaline lennuk,” selgitas Laanet.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles