Sünnitusosakond rõõmustab uue aparaadi üle

Beebi. Foto on illustratiivne.

FOTO: unsplash.com/Igancio Campo

Täna saab Kuressaare haigla kätte Eestimaa sünnitusmajade toetusfondi abiga soetatud kardiotokograafia ehk KTGaparaadi loote seisundi jälgimiseks.

“Meile oli väga suur uudis ja rõõmusõnum, et me osutusime valituks ja saime heategevuse raames uue KTG-aparaadi,” ütles haigla vastutav ämmaemand Mari-Liis Aus. “Meie soojad tänusõnad Colonna heategevusfondile, Eestimaa sünnitusmajade toetusfondile ja nende juhile Raili Friedemannile!”

Ausi sõnul on Kuressaare haigla sünnitus-günekoloogiaosakonnal praegu loote monitooringuks kaks KTG-aparaati ja üks STAN-aparaat.

“Üks neist KTG-aparaatidest on vanem ja vajab väljavahetamist,” tõdes Aus.

KTG-aparaat registreerib samaaegselt loote südame löögisagedust ja naise emaka kokkutõmbeid. KTG abil hinnatakse loote kesknärvisüsteemi varustatust hapnikuga.

Kuna Colonna heategevusfondi kampaania käigus Ida-Tallinna keskhaigla sünnitusmajale stabiliseerimislaua ostmiseks annetasid inimesed raha oodatust rohkem, esitas Eestimaa sünnitusmajade toetusfond projekti Colonna kampaaniast alles jäänud 45 000 eurole. 

27. märtsil said nii Kuressaare, Rakvere kui ka Lõuna-Eesti haigla tšekid 15 000 eurole, mille abil ostetigi uued KTG-aparaadid.

Tagasi üles