Käruralli abiga sai raha kokku

KES JALGSI, KES RATASTEL: Lastekaitsepäeva käruralli meelitas rajale oodatust rohkem osalejaid.

FOTO: Irina Mägi

Eestimaa sünnitusmajade toetusfond sai tänu heategevuslikul kärurallil osalenud peredele kokku suuremagi summa, kui Kuressaare haiglale vastsündinute elustamislaua ostmiseks tarvis.

“Me tegime selle ära!” rõõmustas pärast lastekaitsepäeva heategevuslikku kärurallit päevajuht, Eestimaa sünnitusmajade toetusfondi tegevjuht Raili Friedemann, kelle andmeil ostis kampaania “Aita alustada elu Saaremaal” raames 1. juunil korraldatud kärurallil osalemiseks pileti 78 inimest ning fondi kogunes 760 eurot. Seega oli Kuressaare haiglale mõeldud annetussumma kasvanud juba 31 378 euroni.

“Kuna alguses oli ilm jahe, kartsime, et kärurallile kuigi palju osalejaid ei tule,” tunnistas Friedemann. “Seetõttu rõõmustasime, kui juba kolmkümmend inimest koos oli, ja veelgi rohkem siis, kui pileti ostnute arv kasvas üle seitsmekümne. Paljud tulid kohale lausa peredega.”

“Minu meelest läks meie käruralli väga hästi korda,” leidis koos Friedemanniga ettevõtmist korraldanud Marit Berendson, OÜ Spordikomitee juhatuse liige. “Rahvast, kes lastekaitsepäeval heal eesmärgil kokku tuli, oli ju palju ja 

ilmgi läks ilusaks.” Kuna kärurallit toetas üle kolmekümne sponsori, jagus auhindu kõigile pileti ostnuile.

Nii Berendsoni kui ka Friedemanni sõnul näitas ka tagasiside, et osalejate arvates oli käruralli vahva üritus.   

“Suur tänu kõigile, kes on sellesse kampaaniasse annetusega või vabatahtliku tööga panustanud,” ütles Friedemann.

Laupäevast kärurallit aitasid läbi viia OÜ Spordikomitee trennides osalejad. 

Kas esimesele kärurallile tuleb lisa, Berendson veel prognoosida ei osanud. “Lastega peresid, kes rõõmuga osaleksid, meil õnneks jagub,” märkis ta.

Kuna vastsündinute elustamislaud maksab 29 000 eurot, läheb selle soetamisest ülejääv summa seemneks Kuressaare haiglale järgmise seadme – Bilicocoon`i fototeraapiasüsteemi – ostmiseks. See seade aitab vähendada bilirubiini kontsentratsiooni imiku kehas, raviks ei pea beebit aga tema ema juurest eraldi lastetuppa viima.

Eile pärastlõunaks oli 7556 eurot maksva seadme hinnast kogutud 2378 eurot. Kes soovib Kuressaare haigla sünnitusosakonna heaks oma annetuse teele panna, saab seda teha Eestimaa sünnitusmajade toetusfondi kodulehe www.aitaalustadaelu.ee kaudu.

Friedemanni sõnul pole 31 378 eurot siiski veel lõplik summa, mis Kuressaare haigla heaks kogutud on, kuna helistatud on ka annetustelefonidele. Aruanded, kui palju sealt haigla heaks raha kogunes, saabuvad aga juuni lõpus.

“Elustamislaua saabumine USA-st võtab aega kümme nädalat,” märkis Friedemann.

Tänu fondile on Kuressaare haigla juba saanud uue KTG-aparaadi ning 6. juunil toimub haiglas sealsele personalile tasuta koolitus, kus kõrgtehnoloogilise simulaatorbeebi abiga õpetatakse vastsündinu elustamist.

Tagasi üles