Turul saaremaist kaupa jagub

KAIDI JA KERTU PIRMA käivad turul suhteliselt harva, aga Kaidi meelest on maasikaid kindlasti mõistlikum osta turult, mitte poest.

FOTO: Egon Ligi / Saarte Hääl

Kuressaare turul müüakse kohalikku kaupa ka vihmase ilmaga usinalt. Maasikakasvataja Taavi Põld ütleb, et maasikahooaeg hakkab juba läbi saama ning kõik turule toodud marjad ostetakse kindlasti ära. 

Tema sõnul on marjad tänu rohkele päikesele mõnusalt magusad. Hinnad on võrreldes eelmise aastaga mõnevõrra tõusnud, kilo maasikaid maksab turul 5 eurot.

Põld nendib, et hiljuti kajastamist leidnud juhtum, kus võõramaa marja müüdi Eesti omade pähe, kahjustab ka puhaste tegijate mainet. 

“Alati käib mingeid kõlakaid, aga selliseid fakte pole kasvatajad enne avaldanud. Siin on kõik meie oma toodang, aga selle loo põhjal võivad inimesed arvata, et ilusad marjad on hoopis kuskilt mujalt toodud,” muretseb Taavi Põld. Et vahendamist vältida, müüvad Saaremaa Viljade kasvatajad oma marju alati ise.

Kaidi ja Kertu Pirma käivad turul suhteliselt harva, aga Kaidi meelest on maasikaid kindlasti mõistlikum osta turult, mitte poest. “Poemaasikatega on meil omad kogemused olemas ja neid enam ei osta,” märgib ta.

Jüri Rüütel müüb turul Salu mesila mett. Tema sõnul on hind samaks jäänud, kui eelmisel aastal, kilogramm mett maksab 8 eurot. Keskeltläbi müüakse mett 15–20 kilo päevas.

Taavi Põld: Alati käib mingeid kõlakaid...”

Kartulihinnad on eelmise aastaga võrreldes samale tasemele jäänud, kuigi saagikus olevat tänavu suurem. Kilo kartulit saab turult praegu kahe ja poole euroga.

Müüjad pole endiselt rahul turu varjualustega, sest need ei kaitse kaupa päikese ega vihma eest. Samuti on turu uuendamise tõttu tõusnud laua hind. 

“Meie koht maksab nüüd nii palju, et mitmed müüjad iga päev ei tulegi. Enne maksime kahemeetrise laua eest 5 eurot päevas, nüüd on laud meetri võrra suurem ja peame 9 eurot välja käima,” kurdab üks turul kaupleja.

Tagasi üles