Kuu vallutamine kui võrratu seiklus ja avantüür

ÕNNELIK KOLMIK: Apollo 11 meeskond vahetult pärast edukat maandumist Vaiksel ookeanil 1969. aasta suvel. Vasakult Neil Armstrong, Michael Collins ja Buzz Aldrin.

FOTO: NASA

Sääraselt iseloomustas Prantsuse ajalehe Le Figaro korrespondent Christophe Doré inimese jõudmist Kuu pinnale, sündmust, millest neil päevil möödub täpselt pool sajandit.

Tellijale

Viiskümmend aastat tagasi vaatas pea pool miljardit inimest üle kogu maailma otseülekannet sellest, kuidas inimene teeb esimesed sammud Kuu pinnal. "Apollo programm on vist tõepoolest üks uskumatuid ja enneolematuid tehnoloogilisi avantüüre, mis inimkond on läbi oma pika ajaloo kunagi ette võtnud," kirjutab Le Figaro. "Kuid juba lähitulevikus peaks Kuust saama järjekordne etapp palju romantilisema eesmärgi saavutamisel – see on Marsi hõivamine."

Võib oletada, et 1969. aasta 20. juuli õhtul hoiti Ameerika Ühendriikide kosmoseagentuuri NASA Houstonis asuvas juhtimiskeskuses hinge kinni. Teadlased ja tehnikud jälgisid pingsalt kosmoselaeva Apollo 11 lennu otsustavat ja kõige kriitilisemat hetke.

Tagasi üles