Sisuturundus

23. Kuressaare merepäevad tulevad suuremad kui eales varem
Sisuturundus

FOTO: kaart

Kuressaare merepäevad randuvad sel aastal Raiekivi säärel juba 23. korda ja seda suuremana ning pikemana kui varasematel aastatel. Põhikontserdid toimuvad tavapäraselt reedel ja laupäeval Raiekivi säärel, sel aastal 9. ja 10. augustil. Avamine toimub pühapäeval, 4. augustil Kuressaare kesklinnas, pärast mida liiguvad merepäevad Saaremaa väikesadamatesse. 5.–9. augustini toimuvad kontserdid ja melu Kungla, Soela, Veere, Lõmala ja Nasva sadamas. Avamisüritus ja väikesadamate kontserdid on kõigile tasuta, tuult puhub purjedesse Saarte Kalandus.

Tänavuste merepäevade peateema on pärimus. Kuressaare merepäevade programmijuhi Piret Puusepa sõnul leiab sel aastal festivali kavast artiste, kes suhtuvad pärimusmuusikasse loominguliselt, säilitades sealjuures lugupidamise esivanemate ja nende pärandi suhtes. Samas leiab programmist paar esinejat, kes otseselt pärimusega seotud ei ole.

FOTO: Erakogu

Kuressaare merepäevad avab Itaalia bänd Kalàscima

Kuressaare merepäevadele annab võimsa avapaugu linna uuenenud keskväljakul pühapäeval, 4. augustil kuum Itaalia bänd Kalàscima. Kalàscima koosseisu kuulub kuus tumedapäist Itaaliast Salentost pärit meest, kes segavad oma kodukandi vana rituaalset tarantella traditsiooni elektroonilise muusikaga. Tulemus on plahvatuslik, energiast tulvil ja hüpnootiliselt haarav.

Avakontserdil saab alguse ka haarav piletimäng, millega on võimalus lunastada endale tasuta Kuressaare merepäevade pass. Nimelt liiguvad Kuressaare merepäevad 5.–9. augustini edasi Saaremaa väikesadamatesse, kus toimub viis tasuta kontserti. Kogudes igas kontserdipaigas flaierile templi, saab Kuressaare merepäevade passi tasuta.

Väikesadamate kontsertidele väljub Kuressaare kultuurikeskuse parklast tund enne ürituse algust buss. Seega saavad melust osa ka kõik need muusikasõbrad, kel isiklik transport puudub. Bussile saab end registreerida Kuressaare kultuurikeskuse kassas või helistades 452 0700.

Esimesel sadamakontserdil 5. augustil Kungla sadamas esineb kahest Kuressaares elavast rahvamuusikust unistajast koosnev duo Leana ja Hartwin. Maalilises Soela sadamas esineb 6. augustil palavalt armastatud ja karismaatiline Jaan Tätte. 7. augustil astub Veere sadamas lavale Küi. Küi teeb muusikat: mõni ütleb rahvamuusika, mõni lihtsalt muusika, kolmandad ütlevad pärimusmuusika. Kaunis Lõmala sadamas esineb 8. augustil Indrek Kalda pojaga. Paljud Kalda laulude tekstid räägivad lihtsatest asjadest, mis ometi moodustavad elu tuuma. Viimasel sadamakontserdil 9. augustil Nasva sadamas esineb kolmest energiat täis noorest mandoliinimängijast koosnev Mandotrio.

Avamisüritus ja sadamakontserdid on kõigile tasuta. Projekti toetab Saarte Kalandus.

Raiekivi säärel esineb Eesti paremik

23. Kuressaare merepäevade põhikontserdid toimuvad 9. ja 10. augustil. Sel aastal on Kuressaare merepäevade ala Raiekivi säärel suurem, mahutades kaks lava, kus esineb Eesti muusika paremik. Lavale astuvad eestlaste poolt palavalt armastatud bändid nagu Estonian Voices, Curly Strings, Propeller, Juhan Uppin, Metsatöll ja RAM, Mahavok ning paljud teised.

Sellel aastal oleme palunud oma meeskonnaga liituma Vikerraadio alati rõõmsameelse raadioajakirjaniku Taavi Libe. Taavi saadetest ei puudu kunagi hea Eesti muusika, vimkadega faktid ja päevakajalised intervjuud. 2. augustil kell 11–12 viib Taavi Libe Kadi raadios läbi Kuressaare merepäevade erisaate “Meretund”. Tasub lainel olla!

Kaasahaaravad töötoad kogu perele

Lisaks kontsertidele leiab festivali programmist erinevaid tasuta meelelahutuslikke ja hariduslikke töötube. Kalanduse teabekeskus on ette valmistanud põhjaliku õpitubade kava, mille raames viiakse läbi õpiköök kalaroogade valmistamisest ning tutvutakse kalade anatoomia ja bioloogiaga. Toimuvad veealusele maailmale keskenduvad viktoriinid ja muud mängulised tegevused.

Kohal on ka Pipi, kes tutvustab Läänemeres elutsevaid kalu ja mängib kalamänge. Lapsed saavad kalakasvataja ja -koka Priit Lulla juhendamisel rookida, puhastada ja tükeldada forelli ning ise grillida! Priit räägib juurde ka selle kalaliigi iseärasustest ja kasvatamisest.

Lisaks toimub sproti-eri: osalised saavad teada, mis kalast ja kuidas valmib sprotikonserv. Tehakse ja maitstakse tulemust üheskoos!

Oodata on muidki huvitavaid kalaüllatusi. Teabekeskuse õpitoad ootavad kalahuvilisi 9. ja 10. augustil algusega kell 13. Õpitubadesse on oodatud osalema igas eas praegused ja tulevased kalatarbijad. Võta osa kogu perega! Teabekeskuse õpitubade korraldust toetab Euroopa merendus- ja kalandusfond.

Merepäevadele kohaselt räägivad festivali külastajatele merepäästest ja merel käimise ohutusest vabatahtlikud päästjad ning oma tööd tutvustab politsei. Mängurõõmu pakub õhupalliloomade valmistamise töötuba.

FOTO: Erakogu

FOTO: Logod

Pere pisikestega on emadel võimalus külastada Mamas’ Heaven beebitelki. Seal saab last mõnusalt imetada ja mähkida, sööta, lõunaund pikutada ja koos mängida. Beebitelgis on loodud kõik võimalused lapse eest mõnusalt hoolitsemiseks. Telgist saab rentida mürasummutavaid kõrvaklappe beebidele ning kandelina. Telgi külastamine ning kõik tooted (mähkmed, kreemid, rinnapadjad jpm) on priilt kasutamiseks!

Kohtumiseni Kuressaare merepäevadel 2019!

Tutvu programmiga Kuressaare merepäevade kodulehel www.merepaevad.ee

Kuressaare merepäevade korraldaja on Kuressaare Kultuurivara.

Kuressaare merepäevade peasponsorid on A. Le Coq ja Saaremaa piimatööstus.

Tagasi üles