Ehituspraak lükkab Lõve silla valmimise edasi

Betoon. Pilt on illustreeriv.

FOTO: unsplash.com

Selle nädala keskel lammutas ehitaja Lõve silla juba valatud betoonkonstruktsioonid, mis neist võetud proovide järgi ei vastanud ehitusnormidele.

Maanteeameti Lääne regiooni hooldevaldkonna juht Hannes Vaidla ütles Saarte Häälele, et midagi erilist tegelikult ei juhtunud. "Juhtus see, mida tuleb ehitustel ikka ette, nii maanteerajatistel kui hoonete ehitustel. Toimus sillakonstruktsioonide valu. Igast konstruktsioonist võeti proovid tõestamaks, et valu kvaliteet vastab normidele. Kahjuks paar proovi välja ei andnud ja võeti kordusproovid, mis aga samuti välja ei andnud," selgitas ta.

Kas oli põhjuseks materjal, millega valati või läks tööprotseduuriliselt midagi viltu, seda Vaidla eile öelda ei osanud. Küll on kindel, et normidele mittevastav osa tehakse uuesti. "See näitab, et järelevalve toimib. Töövõtja ise oli ka mures, sest ega keegi taha ju üht ja sama tööd kaks korda teha," sõnas ta.

Kas tööd venivad nüüd plaanitust pikemaks paar nädalat või rohkem, Vaidla eile samuti öelda ei osanud. "Selge, et lõpptähtaega ta mõjutab," lausus ta ja lisas, et kindlasti valmib sild veel selle hooaja jooksul.

Lõve silla remont algas 15. mail ja 191 000 eurot maksva töö teostamiseks arvestati neli kuud. Silda ehitab Concrete Highways OÜ ja omanikujärelevalvet teeb OÜ Esprii.

Rekonstrueerimise käigus tugevdatakse silla sambaid, rajatakse uus pealisehitus ja uus asfaltbetoonkate ühes uute liikluskorraldusvahenditega. Sild saab ka uued asfaltbetoonist pealesõidud.

Tagasi üles