Pika tänava elanikud pääsesid loigupõrgust
Rohkem kui kaks kuud suletud olnud lõik taas avatud!

KRAAN LAHTI: Eile hommikul korraldas Kuressaare Veevärk uuendatud Pikal tänaval sümboolse ristimise ehk tänava ohtra veega kastmise. Vaderiteks olid (vasakult) Toomas Luik veevärgist, Rein Kallas ja Mikk Tuisk vallavalitsusest, Marek Koppel Kuressaare Linnamajandusest, Ain Saaremäel veevärgist, Madis Lepp Klotoidist, Aivar Sõrm ja Villi Pihl veevärgist ning Tõnu Teder Klotoidist. FOTO: Erakogu

Eilsest saab Kuressaares taas sõidukitega liigelda Pika tänava Kopli ja Sepa tänava vahelisel lõigul, mis seoses sajuveetrasside ehitusega on olnud üle kahe kuu suletud.

Nädal tagasi sai uuendatud Pika tänava lõik asfaldi alla, eile hommikul korraldas Kuressaare Veevärk sümboolsed ristsed ehk tänava ohtra veega kastmise. Ristimisvesi kadus kanalisatsiooni niisama nobedasti nagu leilisähmak kuumale kerisele, mistõttu vaderid ehk siis ehitajad ning vallaametnikud said kergendunult hingata – tehtud.

Remondi tulemusena peaks olema kõrvaldatud tänavaäärseid kinnistuid aastaid kimbutanud lombiprobleem, mis sundis majaomanikke oma hoonete välisseinu suisa kilega katma. Veerand sajandit Pika ja Kopli tänava nurgal elanud Bruno Pao ei olnud eile töömeestele kiidusõnade jagamisega kitsi. 

Ta kinnitas, et pärast tänava asfalteerimist pole vihmasabinate ajal teeservadesse enam lompe tekkinud ja sajuvesi voolab korralikult kanalisatsiooni. Tööde lõpulejõudmine rõõmustab Paod aga ka selle pärast, et nüüd on tänavalt kadunud ka ehitusaegne tülikas tolm.

EI VETT EGA TOLMU: Veerand sajandit Pika ja Kopli tänava nurgal elanud Bruno Pao on kaks kuud kestnud remonttööde tulemustega rahul. FOTO: Maanus Masing / Saarte Hääl

"Ära iial ütle iial, aga sademeveeprobleem peaks nüüd küll lahendatud olema," kinnitas Kuressaare Veevärgi juhatuse liige Aivar Sõrm. Ta lisas, et mõningaid heakorra- ja vaegtöid on tänavalõigul veel teha, kuid tervikuna on asi valmis. Kahe kuu jooksul rajati tänavale terve uus sajuveetrassi lõik, mis tuli osaliselt kuni meetri jagu raiuda paekivisse, tänavapind sai uued kalded ja uue asfaltkatte. Sõrm edastas ka tänusõnad Saaremaa vallavalitsusele, kes tänavaehitust rahastas.

Tänavalõigu taasavamisega hakkab ka linnaliinibuss uuesti liikuma tavapärast marsruuti mööda.

Tagasi üles
Back