Kompetentsikeskus soovib katsebasseni pikendada

Mehis Tulk
, toimetaja
Copy
VEEL TÖÖPOSTIL: Nüüdseks endine meremajanduskeskuse juhataja Anni Hartikainen väikelaevaehituse kompetentsikeskuse katsebasseini juures.
VEEL TÖÖPOSTIL: Nüüdseks endine meremajanduskeskuse juhataja Anni Hartikainen väikelaevaehituse kompetentsikeskuse katsebasseini juures. Foto: Maanus Masing / Saarte Hääl

Kuressaare väikelaevaehituse kompetentsikeskus soovib pikendada oma katsebasseini, milleks ainus võimalus on kompleksi laienemine naaberkinnistule.

Keskust haldav MTÜ Kuressaare Campus esitas seetõttu Saaremaa vallale taotluse Komandandi 10b kinnistu omandamiseks. MTÜ Kuressaare Campus liikmed on Saaremaa vald ja Tallinna tehnikaülikool, kelle koostöös katsebassein aastatel 2013–2015 rajati.

Taotluses märgitakse, et Tallinna tehnikaülikooli Eesti mereakadeemia Kuressaares asuva väikelaevaehituse kompetentsikeskuse meretehnoloogia ja hüdrodünaamika teadustaristu on lisatud riiklikult tähtsate teadustaristute nimekirja. Tegu on esimese sellise objektiga väljaspool Tallinna või Tartut. Taristute nimistus olevate objektide arendamiseks on aga võimalus taotleda Euroopa Liidu toetust.

Kompetentsikeskuse arendustena kavandatakse katsebasseini pikendamist ja merekliimaspetsiifilise materjalilabori laiendamist. Basseini pikendamiseks on aga ainus reaalne võimalus Komandandi 10b kinnistu, kus tuleb lammutada ka olemasolev hoone. Ehitustegevuse alustamist Komandandi 10b kinnistul planeerib kompetentsikeskus juba aasta pärast ehk 2020. aasta sügisel.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles