ÜLESKUTSE: Tornimäe kooli tulevik on ka lapsevanemate kätes

, Pöide osavallakogu esimees
Copy
Tornimäe põhikool.
Tornimäe põhikool. Foto: torni.edu.ee

Pöide osavallakogu eelmise koosoleku teravaim teema oli Tornimäe põhikooli tulevik. Tornimäe kool tegutseb senisel kujul kuni järgmiste kohalike omavalitsuste valimisteni. Kuna õpilaste arv näitab kahanemistendentsi, siis oleks samamoodi jätkamiseks vaja midagi kardinaalset ette võtta.

Õnne Sööt
Õnne Sööt Foto: Saarte Hääl arhiiv

Osavallakogu koosolekul aprillis esitati haridusevisiooni töögrupi juhiks kooli direktor Raili  Nõgu, kuna tema on selles valdkonnas kõige pädevam. Nüüd leiti osavallakogus aga, et kooli tuleviku osas võiksid kaasa rääkida ka inimesed väljastpoolt süsteemi. Siinkohal palumegi kogukonna aktiivsemat osavõttu.

Lugupeetud lapsevanemad, palun kaaluge läbi kõik asjaolud, mis panevad teid oma lapsi kaugemale kooli viima! Ehk leiate endas jõudu ja julgust lasta lastel jätkata haridusteed siiski Tornimäel.

Siin on kodu lähedal mõnus koolimaja ja sõbralik koolipere. Meie lapsed on olümpiaadidel ja spordivõistlustel väga häid tulemusi saavutanud, koolis tegutsevad mitmed huviringid. Siinsamas tegutseb ka noortekeskus, kellega koostöös saab elu palju põnevamaks muuta. 

Uskuge mind, ma tean, millest räägin! On minugi mõlemad lapsed Tornimäe kooli algusest lõpuni läbi käinud ja hiljem edukalt kõrgkooli lõpetanud. Nagu nad ise ütlesid: "Kes tahab õppida, see saab seda teha igal pool! Kool hariduse saamist ei takista." Nii lihtsalt ongi. Mõelgem siis positiivselt ja olgem oma kodukoha patrioodid. Ilusat kooliaasta algust kõigile!

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles