Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Ilmateenistus hoiatab tormi eest
Muutused Triigi-Sõru liini graafikus!

Sõrve poolsaar. FOTO: Ohtlikud Ilmanähtused Eestis Facebooki lehekülg.

Ilmateenistuse Sõrve vaatlusjaam mõõtis hommikul tugevaimaks puhanguks 27 m/s ning tuul püsib tugev kuni õhtuni. 

Kihnu Veeteed andis teada, et Sõru–Triigi liini reisiparvlaeva Soela väljumine Sõrult toimus kell 8.15 graafikujärgselt, aga seoses tugeva tuulega tühistati väljumised Triigilt kell 9.30 ja Sõrult kell 17.30. 

Samuti võib esineda häireid väljumisel Triigilt kell 19.00. Väljumise toimumist täpsustab Kihnu Veeteed kell 18.00 ja palub jälgida teateid kodulehel.

Ilmateenistus hoiatab, et edela- ja lõunatuul ulatub sisemaal iiliti 15-18, saartel ja rannikul 22-27 m/s, 15.09 õhtupoolikul pöördub tuul järk-järgult läände ja püsib tugev. Lisaks sajab tihedat vihma, kohati on äikest. Sajuhulgad ulatuvad õhtuks paiguti 15-25 mm. Ohtlikud ilmanähtused Eestis Facebooki lehel kirjutab, et saartel, Liivi lahel ja mandri läänerannikul on ilmastikuolud juba tormised ning Sõrve kandis mõõdeti kella 8-9 vahel puhanguliseks tuuleiiliks 27,0 m/s. 

Täna poole 11 ajal oli elektrilevi katkestuste kaardi andmetel oli Saaremaal jäänud elektrita ligi 1350 tarbijat. Hetkel on kaardi admetel elektrita ligi 335 majapidamist. 

Tagasi üles
Back