REPLIIK: Vanalinna kooli on väga vaja!

Saarte Hääl
Copy
Kuressaare Vanalinna Kool.
Kuressaare Vanalinna Kool. Foto: Facebook

Kuressaare Vanalinna kooli on vaja nii praegustele kui ka tulevastele lastele. Kas meile tõesti meeldiks olukord, kus lapsed pressitakse suurtesse koolidesse? Julgen kahelda. Kuidas meile endile meeldib tööl käia ja aega veeta? Kas lärmakas ja kokkusurutud kontoris või avaras ja privaatsemas?

Katrin Sagur
Katrin Sagur Foto: Maanus Masing / Saarte Hääl

Meie kõigi lastel peaks olema ruumi kasvamiseks igas koolis. Minu nägemuse järgi peaks koolides tulevikus olema väiksearvulisemad klassid, avaramad liikumisteed ja paremad vaba aja veetmise võimalused.

Vanalinn kool ootab aga pikisilmi nii ruumide kui ka staadioni remonti. Kui kooli remonti ei tuleks ja Vanalinna kooli lapsed paigutataks suurtesse koolidesse, ei muutuks ju ruumikasutusvõimaluste osas sisuliselt midagi.

Usun, et Saaremaa vallavalitsuses on prognoosid tulevaste koolikohtade vajalikkuse osas tehtud. Mina olen seni aru saanud, et lapsi lähiajal vähemaks jäämas pole. Seetõttu ei ole kindlasti lahendus Vanalinna kooli kinnipanemine.

Sealse staadioni olukord on väga kehv. Avalikele spordiväljakutele peaksid ju kehtima mingid normid. Loodan, et staadioniga võetakse kiiresti midagi ette.

Mul on hea meel, et kolm aastat tagasi tegin viimasel hetkel õige otsuse ja panin oma lapse Vanalinna kooli. Mis puudutab sealset õppetööd ja suhtumist õpilastesse, on mul öelda ainult kiidusõnu.

Õigeid otsuseid tänasesse päeva ja tulevikku! Minevikku ja valesid otsuseid enam muuta ei saa. 

Katrin Sagurlapsevanem, Kuressaare Vanalinna kooli hoolekogu liige

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles