Kuressaare kohus mõistis peksjatüdrukud süüdi

Andres Sepp
Copy
Foto: Photo by Timothy Eberly on Unsplash

Kuressaare kohtumajas mõisteti kuriteos süüdi kaks alaealist saarlannat, kes peksid juuni alguses ühes Kuressaare korteris omavanuseid tüdrukuid.

16- ja 17-aastane tüdruk said prokuratuurilt süüdistuse korduva kehalise väärkohtlemise eest. Saarte Hääle andmetel oli ohvreid kaks, prokuratuur süüdistuse üksikasju täpsustada ei soovinud, viidates kõigi asjaosaliste lapseealisusele.

Kohus karistas 17-aastast tüdrukut kokkuleppemenetluses kaheksa kuu pikkuse vangistusega tingimisi. Seejuures on osa karistusest, kuus tundi üldkasulikku tööd tehtud, ülejäänud karistus jäetakse täide viimata 18 kuu pikkuse katseajaga.

Tüdruk on katseajal kriminaalhooldusametniku järelevalve all, ei tohi juua alkoholi ega tarbida uimasteid ning peab minema psühhiaatri vastuvõtule. Samuti peab ta osalema pereteraapias ja tasuma 501 eurot menetluskulusid.

Ka teine, 16-aastane tüdruk on aasta aega allutatud käitumiskontrollile, peab osalema sotsiaalprogrammis, ei tohi tarvitada alkoholi ja peab lõpetama 9. klassi. Kahepeale peavad tüdrukud ära maksma kuriteoga tekitatud kahju 800 eurot.

Peksmises süüdi mõistetud tütarlaste suhtes on kriminaalmenetlust läbi viidud ka varem.

Tagasi üles