Kesklinna avaliku käimlasse on jäetud ligi 1400 eurot
Hädaline purustas kempsu ukse

HÄDA AJAS LÕHKUMA: Esmaspäeva hommikul avanes Kuressaare kesklinna WC-s selline pilt. Kas hädaline ei saanud uksest sisse või ei pääsenud sealt välja, ei ole teada. Küll aga tuleb tal tegemist teha politseiga, sest Linnamajandus andis lõhkumisest sinna teada. “Politseil on õigus vaadata valvekaamerat ja anda infot vandaalitsemise teostajate kohta,” ütles Linnamajanduse juht Marek Koppel. Teisipäeval vahetati uks välja ja täpne kahju on selgitamisel.

FOTO: Erakogu

Kuressaare kesklinna ehituse käigus uuesti sündinud avalik käimla raekoja taga on mõne kuuga teeninud kenakese summa.

Kuressaare Linnamajanduse juhataja Marek Koppel tõdes, et kokku on inimesed 20-sendise sissepääsuga avalikus käimlas nelja kuuga maksnud 1384 eurot ja 28 senti. Enim teenis kemps juulis, kui enesekergendamise eest käidi välja kokku 549 eurot ja 40 senti.

Augustis oli kempsu teenistuseks veidi üle 523 euro, septembris kübeke enam kui 274 eurot. Juunis, kui kemps alles avati, polnud rahvas ilmselt avalikku kempsu enda jaoks veel avastanud, sest siis maksid inimesed kesklinnas kempsus käimise eest kokku ligi 37 eurot. Samas arvestades, et see avati alles 28. juunil, on kuuteenistus ikkagi märkimisväärne.

Koppel toonitas seejuures, et eesmärk, miks Kuressaare kesklinna WC on tasuline, ei ole vallale raha teenida, vaid hoida olukorda n-ö kontrolli all. Seda põhjusel, et käimla on teatavasti avatud 24/7. 

"Koristamise ja koristusvahendite kulud on suuremad, kui tulu, mis sealt tuleb," kinnitas Linnamajanduse juhataja Koppel.

Tagasi üles