Leisi rahvas nõuab pakiautomaati

MAIRE FORSEL kasutab kõige parema meelega Omnivat, kelle pakkide vormistamine veebis on mugav ja arusaadav. Ka pakiautomaate paistab Omnival tema hinnangul olevat üle Eesti rohkem kui teistel.

FOTO: Maanus Masing / Saarte Hääl

Leisi teenuskeskus peab läbirääkimisi kullerfirmadega pakiautomaadi paigaldamiseks Leisi alevikku. 

Leisi teenuskeskuse juhataja Tuuli Pärteli sõnul peavad inimesed pakiautomaati vajalikuks, sest see on ööpäevaringne, kõige odavam ja kaasaegsem pakisaatmise viis. Inimesed kasutavad ka Leisi postkontorit, aga see oma piiratud lahtiolekuajaga kuulub rahva meelest ikkagi juba eilsesse päeva. 

“Mina olen Leisi sidekontorist saatnud Tallinna pakiautomaati mitmeid pakke, aga siis tuleb arvestada selle ajaga, kui sidekontor lahti on,” lausus Pärtel. 

Tema sõnul käivad paljud paki järel Kuressaares, kuid arvestades, et paki kättesaamiseks tuleb sel juhul maha sõita 80 kilomeetrit, on see üsna tobe.

Pärteli sõnul polevat Omniva Leisi teenindamisest huvitatud, seetõttu käivad läbirääkimised kullerfirmadega Itella ja DPD. Itella soovib pakiautomaadi jaoks siseruumi, mida Leisi osavallal ilmselt pakkuda pole. 

DPD on valmis paigaldama automaadi ka välja. Samas ei sobi välitingimused meie kliimas külmakartliku kauba jaoks. 

“Üks juuksur näiteks ütles, et tema ei saa oma kaupa tellida, kui pakiautomaat pole siseruumis,” rääkis teenuskeskuse juht. Pakiautomaadi võiks paigaldada kas Leisi päästekomando või Villa Inga juurde.

Leisis elav ettevõtja Maire Forsel ütles, et pakiautomaat peab Leisis kindlasti olema. Varem patju valmistanud ettevõtja tegutseb nüüd kirjastaja ja kirjanikuna ning saadab pakiautomaadi kaudu kuus ligemale sada pakki. Saadetised paneb Forsel teele Kuressaare ja Muhu pakiautomaatidest. 

“Tean, et nädalas korra ma kuskile liigun, ekstra selle jaoks ei ole ju mõtet  sõita ja raha raisata,” rääkis ta. 

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles