Meie poe müüja olgu lahe, aga diskreetne!

Raul Vinni
, ajakirjanik
Copy
EI MAKSA PELJATA: Marko Ilumetsa sõnul pole Kiusatuse poes valehäbil kohta ning kaupa tuleb suhtuda elurõõmsalt.
EI MAKSA PELJATA: Marko Ilumetsa sõnul pole Kiusatuse poes valehäbil kohta ning kaupa tuleb suhtuda elurõõmsalt. Foto: Maanus Masing / Saarte Hääl

Kuressaares järgmisel nädalal avatava erootiliste kingituste poe müüjale tuleb kasuks, kui pakutav kaup on talle varasemast tuttav.

Müüjaid otsitakse töökuulutustes küllalt sageli. Kuulutuse, mida töötukassa praegu jagab, teeb eriliseks kaup, mida tulevane müüja hakkab pakkuma – erootilised kingitused.

Kiusatuse poe omanik Marko Ilumets, kes eile hommikul Kuressaare kesklinnas kiriku vastas stripi- ja härrasmeesteklubide kõrval avatavale kauplusele silti paigaldas,  ütles, et töökuulutusele on juba reageeritud. Müüja peab Ilumetsa sõnul olema julge ja diskreetne. "Peaasi, et ta neid asju ei kardaks," ütles Ilumets, viidates, et müüja ei tohiks peljata erootika ja seksiga seotud kaupu pakkuda ja tutvustada.

Poe omaniku sõnul hakatakse Kiusatuse poes müüma erootilisi kingitusi. Kes ei riski kingi saaja eest otsust langetada, võib valida kinkekaardi: saaja saab siis ise sobiva välja valida.

Ennekõike hakatakse poes müüma kingitusi sõpradele ja kaaslastele: vallatuid maiustusi ja tarbekaupu (näiteks seksikas pudeliavaja, kruus). "Samuti ahvatlevat pesu ja mänge paaridele, et tuua suhtesse vürtsi," ütles poe omanik. Täiskasvanu leiab siit eri värvi, kuju ja suurusega  lelusid ning kui soovitut kohapeal ei juhtu olema, saab kataloogidest vajalikku juurde tellida.

Ilumetsa sõnul peab Kiusatuse poe müüja olema eriti diskreetne: kes mida otsis või vaatamas käis, peab jääma poodi. Sellest ei tohi teistele rääkida. 

Oluline on, et müüja ei räägi kolmandatele osapooltele, mida keegi ostis või vaatamas käis." - Marko Ilumets

Kasuks tuleb seegi, kui müüja on ise sellise kaubaga varem kokku puutunud või vähemalt nende asjade kohta lugenud. Siis on kaupa ka lihtsam soovitada. Müüja peaks olema rõõmsameelne: kuidas sa müüd lõbusaid asju, endal sünk ja morn nägu ees?

Müüa tunnitasu jääb vahemikku 4.20–6.30 eurot, hea müügi korral saab lisaks ka boonust.

Kaupluse sildil seisab, et poe klientuur võiks olla vähemalt 18 aastat vana. Omaniku sõnul pole nooremad külastajad tõesti oodatud.

Kuna Kuressaares sellist poodi siiani polnud, otsustas Marko Ilumets selle tühiku täita. Paarkümmend aastat tagasi ei pidanud Kuressaares samalaadne pood eriti kaua vastu: kliente ei jagunud. "Nüüd on uus ja julgem põlvkond peale kasvanud," usub Ilumets, et tema äril läheb paremini. Vähemalt tuttavate seas olla sõnum poe avamisest saanud hea vastukaja. "Mul pole karta ega kaotada midagi," ütles Ilumets ja julgustas tulevasi  kliente poodi üles leidma. Õige varsti avab ta ka e-poe.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles