Märten Pajunurm: uus peatreener hingab Kure vaimus

Võidukas FC Kuressaare

FOTO: Irina Mägi

Eelmisel aastal end kindlalt FC Kuressaare liidriks mänginud keskkaitsja Märten Pajunurm leiab, et meeskonna uus peatreener Roman Kožuhhovski on saanud aru Kure vaimust ja tegutseb vastavalt sellele.

Keskkaitsja Märten Pajunurm.

FOTO: jalgpall.ee

“Roman Kožuhhovski jalgpallifilosoofia ja mängule lähenemine on hoopis detailsem ja professionaalsem,” kinnitas Pajunurm. “Ta ei lähe närvi, ta teab meie võimeid ja sisendab positiivsust. Keelega ei ole probleeme olnud, sest ametialase leksikaga saab väljakul hakkama, pikemate juttude puhul on vene taustaga poisid tõlkimisel abiks.”

Hooajaeelsetes treeningkohtumistes ja jalgpallihallis toimunud taliturniiril mängis FC Kuressaare kaitseliin sarnaselt eelmise hooaja algusega taas viiese kaitseliiniga ehk kolme keskkaitsjaga, kus Märten Pajunurme kõrval tegutsesid Marco Lukka ja Ranon Kriisa.

Märten Pajunurm ütles, et peatreener Roman Kožuhhovski plaanidega oli algul keeruline harjuda, sest ta nõudis uusi asju. Nüüd on aga kõik vajalik selles osas paika loksunud. “Mulle viiene liin meeldib, sest saame rohkem vabadust ja ka palliga mängida,” rääkis Pajunurm, lisades, et samas on vajadusel ka sõltuvalt vastasest võimekus mängida neljase kaitseliiniga.

Marco Lukka on Pajunurme sõnul meeskonda hästi sulandunud ja koostöö kaitseliinis sujub. Ta lisas, et kuigi treeningmängude põhjal ei saa kaugeleulatuvaid järeldusi teha, on meeskond neljas mängus hoidnud oma värava puutumatuna. “Marco tuleb tugevast klubist, mängutase on olemas ja koostöö toimib päris hästi,” tunnustas Pajunurm uut meeskonnakaaslast.

Märten Pajunurme hinnangul pole treenerid varem mängu ülesehitamisele nii taktikaliselt lähenenud. Nüüd tegutsetakse mängus ühtlasemalt, liinide vaheline koostöö on parem ja löögirusikas võimsam.

“Olenevalt vastasest on meil erinevad taktikalised variandid,” selgitas keskkaitsja. “See on kindlasti hea, sest vajadusel saame mängukäiku muuta. Võime tegutseda mitmekülgsemalt ja varieerimine loob lisavõimalusi.”

Märten Pajunurme hinnangul on treeningtöö professionaalsel tasemel ja kulgenud väga töises õhkkonnas, seepärast võib meeskond hooajale julgelt peale minna. 

Tagasi üles
Back