Maal elavad pered saavad taotleda toetust

Euro/raha.

FOTO: unsplash.com

Maapiirkondades elavatele peredele avanes võimalus taotleda elutingimuste parandamiseks toetust hajaasustuse programmist. Sel aastal toetab riik hajaasustuse programmi 2,1 miljoni euroga.

Programmiga soovitakse tagada maapiirkondades elavatele peredele head elutingimused ja aidata kaasa elanike arvu püsimisele neis piirkondades. Viimastel aastatel on programm olnud taotlejate seas väga populaarne.

Saaremaa valla arenduse peaspetsialisti Maire Kääridi andmeil laekus neile 2018. aastal 164 taotlust, 2019. aastal aga 178 taotlust. Ta märkis, et Saaremaa vallas on 427 küla ja 9 alevikku.  Majapidamisi, kes kvalifitseeruksid hajaasustuse programmi taotlusele, ei ole aga ka parima tahtmise juures võimalik öelda. "Kui 2020. aasta taotlusvoor sulgub, saame teada, palju esitati taotlusi," märkis Käärid. Pärast hindamist selgub, kui palju taotlusi omakorda kvalifitseerus.

Toetust saab taotleda elukohajärgsele majapidamisele, kuhu taotleja oli sisse registreeritud 1. jaanuari seisuga. Programmist on võimalik saada toetust kuni 6500 eurot majapidamise kohta.

Taotlusi saab esitada programmis osalevatele kohalikele omavalitsustele 17. aprillini.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles