Eluaegsel sõrulasel jagub tegevust igasse päeva

Külavanem Luule Aadussoo leiab, et tänavavalgustus on Iidel lausa hädavajalik. FOTO: Tambet Allik / Saarte Hääl

"Ma olen eluaeg Sõrves elanud. Kusagile mujale pole ma kippunud. Tööd ja tegevust on siin jätkunud igal ajal. Igavust pole ma kunagi tundnud," ütles ülehomme oma 75. sünnipäeva tähistav Iide küla vanem Luule Aadussoo.

Tegus sõrulane tuli ilmale Eesti Vabariigi sünnipäeval. Nõnda siis saab Mäe talu pererahvas tähistada kahte tähtpäeva korraga – nii perenaise sünnipäeva kui ka vabariigi aastapäeva. Mida juubilar ise oma tegemistest kõige tähtsamaks peab? Vastust ei tule kaua oodata. "Kutsusin kokku meesansambli. See sai nimeks Torgu Poisid. Herman Kask oli juhendaja. Mehed esinesid paljudes kohtades, esindades Sõrvemaad. Nendest on filmgi tehtud, mida ka välismaal näidatud," rääkis Aadussoo.

Aastaid oli Luule endise Torgu valla kultuurikomisjoni esimees. Tema initsiatiivil on avatud mitu nimelist pinki teenekate sõrulaste mälestuseks. Kaheksa aastat tagasi tundis nüüdne juubilar heameelt kordaläinud sõrulaste kokkutuleku üle. 

"Nii palju kiitust ja kallistamisi, nagu ma sel päeval seal registreerimislaua taga sain, pole ma eluilmaski saanud," rääkis Aadussoo Saarte Häälele. "Kõik nad olid nii tänulikud, et selline kokkutulek toimus. Nad kiitsid, et Jämaja surnuaed on nii ilus ja korras, et Mõntu sadam on nii kaunis ning nii hästi hooldatud."

Kunagise väikevalla volikogu liikmena ja komisjoni esimehena on ta toetanud edumeelseid ettevõtjaid. Jone Koppeli eestvõtmisel toimuvaid Laadla leivapäevi on ta nimetanud Sõrve üheks populaarsemaks kultuuriürituseks.

Märtsis tuleb Torgus maakondlik käsitööpäev. Selle heaks kordaminekuks on Luulel oma roll täita. "Maikuus tähistame kogukonnamajas emadepäeva. See on traditsiooniline üritus, mida inimesed ootavad. Teeme juba ettevalmistusi," rääkis Aadussoo.

Juubelijuttu sünnipäevalapsega saab kuulata Kadi raadio saates “Kohvilaud” täna kell 11 ja homme kell 13.

Tagasi üles
Back