Klassikatäht Siret Sui õpetab kodusaarel flöödimängu ning rüüpab kasemahla

NAUDIB KEVADET: Siret Sui ei ole enam hulk aastaid saanud mahlade jooksmise ajal nii pikalt kodusaarel olla.

FOTO: Erakogu

Noor flöödimängija Siret Sui juhendab interneti kaudu Orissaare muusikakooli flöödiõpilasi ja ootab koroonaepideemia vaibumist, et jätkata ise õpinguid ning taas võistelda Klassikatähtede saates.

Viimased kaks nädalat kodusaarel veetnud Siretit ja tema lähedasi ei ole kogu ilma laastav viirus õnneks kimbutanud. Eriolukord ei ole muusikut siiski päris pausile pannud ja praegust liikumispiirangutega aega kasutab piiga omaenda flöödimänguoskuse viimistlemiseks ning algajate juhendamiseks.

Samal ajal joob ta palju kasemahla ja jälgib, kuidas kevad tärkab. See viimane teeb Siretile iseäranis suur rõõmu, sest päevad, mil ta mahlade jooksmise aegu nõnda pikalt järjest kodusaarel sai veeta, jäävad juba päris paljude aastate taha.

Tänavuse hooaja esimestes Klassikatähtede saadetes edukalt esinenud Siret teab kindlalt, et konkurss jätkub. „Optimistlike lootuste järgi võib telerite ette naasta mai teises pooles, kuid suure tõenäosusega alles septembris. Keegi ei tea, kuidas asjaolud kujunevad, aga ma siiralt loodan parimat,“ ütles ta.

Praegu interneti vahendusel algajaid Orissaare muusikakooli õpilasi juhendav Siret tunnistab, et paneb enda e-õpetajana omamoodi proovile. Suue osa algajate pilliõppest moodustab teooria, mida saab videokanali kaudu takistusteta õpetada. Kuid teooria praktikasse viimine, eelkõige näpunäidete jagamine õige kõla ja tooni saavutamisel võtab aega ja nõuab kannatlikkust. Siin on tihtipeale suureks takistuseks just videoühenduse vilets või kõikuv kvaliteet.

„Sageli on flöödiõppe puhul probleem kas hingamises või huulte ja huuliku vahelises nurgas ning halvema helikvaliteedi puhul on juhendamine palju keerulisem. Raske on õpetada algajaid, kellel tekivad pidevalt hooletusvead, mille parandamine otsekontakti puudumise tõttu on konarlik,“ rääkis Siret. Vilunumate mängijate jaoks pole e-õpe suur murekoht, kuid Siret leiab, et vahetu kontakt on asendamatu. „Sellegipoolest lähenen asjale loominguliselt ja annan endast parima!“ kinnitas ta.

Tagasi üles
Back