Vald ootab kandidaate Saare maakonna ettevõtlusauhindade konkursile

Rainer Paenurk

FOTO: Maanus Masing/Saarte Hääl

Saaremaa vallavalitsus koostöös Saaremaa ettevõtjate liidu, Saare arenduskeskuse, Saarte koostöökogu, Visit Saaremaa, Muhu valla ja Ruhnu vallaga töötas 2019. aastal välja ühtse maakonna ettevõtjate tunnustusürituse kontseptsiooni, mille eesmärgiks on edukate ettevõtjate iga-aastane märkamine erinevate tunnustuskategooriate kaudu.

"Võitlus nähtamatu vaenlasega ning kehtinud ja kehtivate piirangute tõttu on Saaremaa ettevõtjad käesoleval majandusaastal pannud eriliselt keerulisse olukorda," sõnab SA Saare arenduskeskuse juhataja Rainer Paenurk.

"Ettevõtja ei anna aga alla ja otsib uusi võimalusi, olles eeskujuks ja hoides toimimas majanduse. On ettevõtjaid, keda olukord tõsisemalt puudutanud ei ole, kuid ka neid, kel sellest kõigest väga keeruline välja tulla," lisab ta, jätkates aga lootusrikkalt mõttega, et rasked ajad sünnitavad uusi lahendusi ja innovatsiooni ning visaduse, püüdluste ja keeruliste olukordade seljatamise eest tuleb ettevõtjaid märgata ja tänada.

Samal arvamusel on ka abivallavanem Kristiina Maripuu, tundes heameelt, et ettevõtlusauhindade konkurssi korraldatakse ka tänavu paljude partnerite koostöös. "Nüüd on kõigil soovijail hea võimalus anda märku ettevõtjatest, kes on oma tegevusega silma jäänud ning keda sooviks selle eest esile tuua ja tänada. Hea sõna annab alati hoogu juurde!" kutsub Maripuu üles kandidaate esitama. "Märkamist ja tunnustamist on vaja – keerulisel ajal seda enam," on abivallavanem veendunud.

Ettevõtjaid tunnustatakse järgmistes kategooriates: aasta eksportija, aasta startija, aasta tööandja, aasta investeering/investeerija/arendusprojekt, aasta uuendaja/novaator/rohetehnoloogia rakendus, aasta turundustegu/koostööprojekt/turundaja, aasta inimene/tegu turismis (turismiedendaja/ turismiarendaja), parim toiduaine, parim toode/teenus, aasta parim maksumaksja, aasta ettevõte, haridusuuendus või noorte ettevõtlikkust edendav tegu.

Kandidaate võivad esitada kõik asutused, ettevõtted, kodanikuühendused ja eraisikud kuni 20. septembrini. Võitjad kuulutatakse välja ettevõtlusnädala järgselt oktoobris 2020. Kandidaatide esitamise vormid on leitavad www.minusaaremaa.ee.

Tagasi üles