Olari Vainokivi asub juhtima valla majandus- ja haldusosakonda

Olari Vainokivi lõpetas Tallinna tehnikaülikooli Eesti mereakadeemia Kuressaares tegutseva meremajanduskeskuse 2018. aastal cum laude.

FOTO: Maanus Masing / Saarte Hääl

Saaremaa vallavalitsuse majandus- ja haldusosakonna juhatajaks valiti kümne kandidaadi seast Olari Vainokivi.

Majandus- ja haldusosakonna juhatajaks valiti Olari Vainokivi

„Vainokivi kasuks rääkis tema pikk rahvusvaheline töökogemus erinevates juhirollides ehitus- ja kinnisvaravaldkonnas,“ põhjendas valikut abivallavanem Jüri Linde. „Rahvusvahelises kontsernis omandatud kogemus on andnud talle hindamatu pagasi juhtimaks Saaremaa vallavalitsuse majandus- ja haldusosakonda.“

Alates 2003. aastast siiani on Olari Vainokivi töötanud aktsiaseltsis Lemminkäinen Eesti (nüüd YIT), juhtides aastail 2003 kuni 2016 Virumaa regiooni, kus põhitegevusalaks oli piirkonna riigimaanteede hooldus. Aastail 2016 kuni 2018 oli Vainokivi Lemminkäineni kontserni Baltikumi ja Venemaa hankejuht, kuuludes ühtlasi grupi hangetega tegeleva tugifunktsiooni juhtrühma.

Alates 2018. aastast on ta olnud YIT Infra Latvija tegevjuht ning Infraehituse segmendi Baltikumi divisjoni äriarendusjuht, tema vastutusalasse kuulusid muu hulgas YIT Balti tütarettevõtete investeeringud, asfalditehased ja tootmine, samuti ehitustehnika haldamine.  

Olari Vainokivi ütles, et on rohkem kui 17 aasta pikkuse rahvusvahelise töökogemuse eest oma senisele tööandjale väga tänulik, kuid on otsustanud otsida oma elus ka teisi väljakutseid. Uue töö geograafilise asukohana seadis ta ühele esikohtadest Saaremaa. Sel põhjusel kandideeris ta ka Saaremaa vallavalitsuse majandus- ja haldusosakonna juhatajaks.

„Kõnealune ametikoht tundub olevat väljakutseterohke, vastutusrikas, minu oskustele ja võimetele igati sobiv ning mis peamine – asub Saaremaal,“ põhjendas Vainokivi. „Kuigi ma ei ole sünnipärane saarlane, on minu sidemed Saaremaaga tugevad.“

Tema tööalased kokkupuuted Saaremaaga ei ole esmakordsed, aastatel 2001-2003 töötas ta Saare KEKi juhatuse liikme ja tegevjuhina.

Olari Vainokivi on omandanud cum laude kõrghariduse 2018. aastal Tallinna Tehnikaülikooli Eesti Mereakadeemia väikeettevõtluse erialal. Ta on abielus ja kolme täiskasvanud lapse isa.

Vallavalitsuse majandus- ja haldusosakonna juhatajana asub Olari Vainokivi tööle 3. augustil, teatas Saaremaa vallavalitsus Saarte Häälele. 

Tagasi üles