E, 4.07.2022

Saaremaa malefestivalil mängib ka Jaan Ehlvest

Täna on rahvusvaheline malepäev
Raul Vinni
, ajakirjanik
Saaremaa malefestivalil mängib ka Jaan Ehlvest
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
SUURMEISTER Jaan Ehlvest andis jaanuaris simultaani Rakveres.
SUURMEISTER Jaan Ehlvest andis jaanuaris simultaani Rakveres. Foto: Vladislav Musakko / VIRUMAA TEATAJA

Juba aastaid püsivalt Saaremaal elav maletaja Jaan Ehlvest asub võistlema septembris Kuressaares ja Mändjalas toimuval malefestivalil. 

“Seda ma võin kinnitada,” ütles avalikkusega väga harva suhtlev Jaan Ehlvest Saarte Häälele. Enda sõnul on tal plaanis osaleda ka Eesti malekoondiste laagris Mändjalas vahetult enne 18.–20. septembrini toimuvat I Saaremaa malefestivali. 

Malefestivali peakorraldaja Urmas Randma sõnul on oma osalemist välk- ja kiirturniiridega festivalil kinnitanud eksmaailmameister Aleksandr Halifman (Venemaa), lisaks ka mitu suurmeistrit. Samuti osalevad Eesti naiste ja meeste maleparemik ning mitmed avaliku elu tegelased. Randma sõnul asub võistlema ka hulgaliselt saarlasi. 

30 mängijat saab peakorraldaja sõnul Saaremaa festivalile kutse, ülejäänud kohtadele avatakse sel nädalal registreerimine. Kokku on oodatud 100 mängijat. 

Rüütli spaahotellis ja Mändjalas Saaremaa hotellis peetavast turniirist tehakse Randma kinnitusel ka otseülekandeid, mis leiavad vaatajaid üle maailma. Avalikkusele on plaanis korraldada kohtumisi suurmeistritega ning mängitakse ka simultaane.

Saaremaalt pärit Urmas Randma eesmärk on viia Saaremaa malekaardile ning ta soovib seda teha vaid kohalike ettevõtete toel. Ta märkis, et seni on korraldamine laabunud väga hästi ja sponsorite huvi on olnud väga toetav. 

Märksõnad
Tagasi üles