K, 4.10.2023

REPLIIK ⟩ Kassihülgaja meelespea

, MTÜ Saaremaa Lemmikloomade Turvakodu juhatuse liige
Facebook
Comments
Kassipoeg hoiukodus
Kassipoeg hoiukodus Foto: Cats help MTÜ

Käes on sügis ja just see kõige õigem aeg saatuse hoolde jätta kevadel võetud kassipojad, kes, oh imet, suve jooksul suureks on kasvanud ja enam sugugi nii nunnud pole. 

Loomulikult pole nende jaoks kohta ka korteris, kuhu talveks kolitakse, ja seega ongi ainuõige variant kassid hüljata ja jätta kohtadesse, kus nad kindlasti kellegi tähelepanu pälvivad, näiteks kaupluste juurde.

Kõige kavalam on auto parkida poe parklasse, teeselda sisseostude tegemist, kass autost salamahti maha tõsta ja siis külma kõhuga minema sõita. Ega keegi ju tagantjärele kindlaks tee, kas kass on pärit just minema sõitnud autost või passib parklas juba ammu.

Saaremaa lemmikloomade turvakodu värske elanik Antonio on kassihülgaja meelespea elus näidiseksemplar. Vaid kolm päeva parklas nutmist ja inimestele järelejooksmist ja voilá –  tuligi turvakodu, viis kassi ära ning probleem nagu naksti lahendatud!

See, et loom on segaduses ja stressis ning viibib tema jaoks võõras keskkonnas, ei oma tähtsust. Kõik on harjunud, harjub ka tema.

Nüüd jääb üle sügis ja talv korteris kassivabalt üle elada. Varsti saabub jälle kevad ning siis saab taas suvilasse lastele mängukanniks väikese ja nunnu kassipoja võtta, puudust neist ei ole ... Ja loomadel pole ju tundeid ...

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles