Lõppeval nädalal tuvastati Saaremaal 10 koroonasse nakatumist

SIIN SAAB PROOVI ANDA: Maris Sink rõhutab, et testimisele pääsemiseks on vajalik saatekiri, ning osutab, et proovivõtutelgi leiab nüüd uuest kohast haigla peauste kõrval. FOTO: Maanus Masing / Saarte Hääl

Terviseameti andmetel lisandus Saaremaal laupäeval üks, reedel kaks, neljapäeval kaks, kolmapäeval kolm ning teisipäeval ja esmaspäeval samuti kummalgi päeval üks nakatumine koroonaviirusesse.

Enamasti pole seejuures teada, kus või kuidas nakatuti ning see on terviseameti teatel alles selgitamisel.

Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 5278 koroonaviiruse testi, neist esmaseid positiivseid teste oli 355 ehk 6,7% testide koguarvust.

Rahvastikuregistri andmetel laekus enim uusi positiivseid testitulemusi Harjumaale, kus koroonaviirusega nakatumine tuvastati 175 inimesel. Harjumaa uutest juhtumitest 132 on Tallinnas.

Ida-Virumaale lisandus 109 ning Tartumaale 22 uut positiivset koroonaviiruse tuvastamise testi tulemust. Võrumaale lisandus kaheksa ning Põlvamaale seitse uut nakatunut. Pärnu- ja Viljandimaale lisandus kuus uut nakatunut ning Jõgeva- ja Valgamaale viis.

Järva- ja Lääne-Virumaale lisandus kaks uut nakatunut ning Rapla- ja Läänemaale lisandus üks uus nakatunu. Kuue positiivse testitulemuse saanul puudus rahvastikuregistris märgitud elukoht. Saaremaale tänase teate kohaselt positiivseid teste ei lisandunud.

Viimase 14 päeva haigestumus 100 000 inimese kohta on 332,29 ning esmaste positiivsete tulemuste osakaal tehtud testide koguarvust 6%.

Terviseameti jälgimisel on üle 27 000 inimese.

Haiglas viibib 191 koroonaviirusesse nakatunut, juhitaval hingamisel on seitse patsienti. Suri kolm inimest. Kokku on Eestis surnud 112 koroonaviirusega nakatunud inimest.

Tänaseks on haiglates lõpetatud 759 COVID-19 haigusjuhtumit 742 inimesega.

29. novembri seisuga on tervenenud 6994 inimest. Neist 5385 inimese (77%) haigusjuhtum on lõpetatud, 1609 inimese (23%) puhul on positiivsest testist möödunud rohkem kui 28 päeva ja inimene ei viibi haiglaravil ehk ootab tervenemise kinnitamist.

Tagasi üles
Back