▶ Kas praegused piirangud on piisavalt konkreetsed või hoopis liiga hägused?
Niits: Olukord Tallinnas ja Ida-Virumaal on hoopis erinev Saaremaa omast. Konkreetsust oleks loomulikult vaja, aga samas – nüansse on nii palju ja väga raske on anda juhiseid, mis oleksid konkreetsed ja samas kõigile ühtmoodi sobivad ja vastuvõetavad.
Pajussaar: Ettevõtjate jaoks on praegune aeg väga keeruline, sest nemad peavad vähemalt midagi teenima, et suuta oma kohustusi täita. Ettevõtjal on kaalul palju, ta võib kaotada kogu oma vara. Tundub, et sellest ei suudeta piisavalt aru saada. Ettevõtjad peavad samuti tervist väga oluliseks, tahame, et meie töötajad püsiksid terved. Mina aga olen selle poolt, et ohtudest tuleb rohkem rääkida ja õigeid soovitusi anda.
Niits: Loomulikult on kohaliku omavalitsuse jaoks väga oluline, kuidas ettevõtetel läheb. Üks ilma teiseta ju hakkama ei saa.
▶ Äkki on häguste soovituste põhjus see, et meil ei ole oma vaenlasest – viirusest – veel selget pilti?
Laane: Me ehk ei tea veel nii täpselt kaugtüsistusi, aga arvan, et oma elu korraldamiseks teame sellest viirusest praeguseks hetkeks juba piisavalt. Leian, et valitsus on teinud õigeid otsuseid. Viimased piirangud on ka diferentseeritud – need ei ole kogu Eesti riigile ühesugused. Kus levik on suurem, on ka piirangud karmimad. See, et need kahe nädala tagant üle vaadatakse, on väga mõistlik. Arvan, et liigume järjest sinnapoole, et aastatega taandub koroona gripi tasemele. Lihtsalt praegu on vahe selles, et viirus on uus, paljud põevad seda korraga ja paljudel puudub immuunsus.