E, 27.03.2023

Lux Express kärbib väljumiste arvu ka Kuressaare liinil

Kertu Kalmus
, Saarte Hääle vanemtoimetaja
Lux Express kärbib väljumiste arvu ka Kuressaare liinil
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Lux Express buss.
Lux Express buss. Foto: Sander Ilvest

Kuna koroonaviiruse leviku tõkestamiseks kehtestatud piirangute tõttu on Eesti siseste reisijate hulk langenud vähendab Lux Express alates jaanuarist ajutiselt oma linnadevahelistel liinidel väljumiste arvu.

Kõik Lux Expressi tavapärased linnadevahelised bussiliinid jäävad endiselt töösse, kuid aprilli lõpuni peatatakse ajutiselt need väljumised, mille täituvus on kõige madalam. Ajutiselt võetakse liinilt maha ca 20% siseriiklikest väljumistest, mis tähendab, et Lux Expressi sihtkohtade vahel jääb ka edaspidi käiku enamik igapäevaseid bussiühendusi.

Kärbete puhul lähtutakse põhimõttest, et Lux Expressi reisijate teenindamiseks säiliksid kõikidel liinidel nii hommikused kui ka õhtused väljumisajad ning ajutiselt käigust kõrvale jäävatele reisidele oleks mõistliku ajalise vahega alternatiiv.

Näiteks Tallinn-Tartu bussiliinidel jäävad käiku enamik täistundidel mõlemast linnast väljuvatest bussidest. Tallinn–Pärnu, Tallinn–Kuressaare ning Tartu-Narva vahelistel liinidel vähendatakse liinivedu esmaspäevast neljapäevani ning laupäeviti ühe reisi võrra mõlemal suunal.

Täpseima info kõikide Lux Expressi sihtkohtade vahel teenindavate väljumiste kohta leiab Lux Expressi kodulehelt luxexpress.eu.

Märksõnad
Tagasi üles