President Kersti Kaljulaid kohtub Kaja Kallasega täna

Kaljulaid teeb juba täna Kaja Kallasele ettepanku valitsuse moodustamiseks. FOTO: Madis Veltman

President Kersti Kaljulaid kohtub neljapäeva hommikul Reformierakonna juhi Kaja Kallasega, kellele ta teeb ettepaneku moodustada uus valitsus.

Riigipea Kersti Kaljulaid ja Reformierakonna juht Kaja Kallas kohtuvad Kadriorus neljapäeval kell 10, ütles presidendi kantselei pressiesindaja Mailin Aasmäe BNS-ile.

Kaljulaidi sõnul peab valimistel enim hääli saanud poliitiline jõud saama võimaluse teha oma väärtuspakkumine ning näitama suutlikkust panna kokku toimiv ja Eesti elu edasiviiv valitsus. 

Kaljulaid tõdes, et tal oleks seaduse järgi aega leida uus peaministrikandidaat 14 päeva jooksul, kuid praeguses kriitilises seisus, kus küsimus on ka riigi usaldusväärsuses, pole aega oodata. 

“Meil pole aega oodata formaalsete tähtaegade kukkumist. Valitsuskriis tuleb lahendada kiiresti ja Eesti inimestel on vaja toimivat riigijuhtimist,” rõhutas president.

Teisipäevane koalitsiooni lõpp tähendas, et senistel alustel ei saaks võimuliit uuesti alustada, kusjuures üheks komistuskiviks on konarlik koostöö Eesti Konservatiivse Rahvaerakonnaga (EKRE), ütles Keskerakonna poolt võimukõnelusi juhtiv Mailis Reps.

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna esimees Martin Helme leiab, et praeguses valitsuskriisis vajab Eesti rahvas EKRE-t rohkem kui kunagi varem. 

“Kui veel hommikul andis Keskerakond meile selget signaali, et nad tahavad meiega koos edasi minna, siis poole päeva pealt öeldi üsna otse: meil teiega koos edasi minekuks isu pole. Niisiis, tänane koalitsioon lakkas. Selles kõiges on kuhjaga irooniat,” märkis Helme oma sotsiaalmeediapostituses.

Tagasi üles
Back