Korduvalt purjuspäi sõitnud mees sai 20 päeva aresti

Roolijoodik. Pilt on illustratiivne. FOTO: Eero Vabamägi

Kohus karistas korduvalt autoroolist napsisena tabatud 39-aastast meest 20 päeva arestiga.

Politseinikud tabasid 39- aastase mehe purjuspäi autoroolist Kuressaare linnas möödunud aasta 23. detsembril ning sel esmaspäeval, 11. jaanuaril Sõmera-Kärla-Uduvere teel.

Kuressaare politseijaoskonna juht Rainer Antsaar FOTO: Maanus Masing/Saarte Hääl

“Pidasime esmaspäeval lühikese aja jooksul korduvalt joobnuna roolist tabatud mehe väärteokorras kinni ning taotlesime kohtult aresti, et nii endale kui ka teistele liikluses ohtlik mees ei saaks enam vähemalt mõnda aega autorooli istuda,” rääkis Kuressaare politseijaoskonna juht Rainer Antsaar. Üleeile, 12. jaanuaril määras kohus mehele 20 päeva aresti.

“Loodan siiralt, et aresti kandes saab mees oma käitumise üle järele mõelda ning muudab oma liikluskäitumist. Mistahes põhjus ei õigusta purjus peaga autosõitu. See on vastutustundetu käitumine ja politseinikena teeme iga päev tööd, et joobes peaga rooli istunud inimesed liiklusest kõrvaldada enne, kui nad jõuavad põhjustada pöördumatute tagajärgedega õnnetuse,” lisas Antsaar.

39-aastane mees tabati alkoholi tarvitanuna roolist ka möödunud aasta 6. detsembril Kuressaare-Kihelkonna-Veere teel. Selle rikkumise eest määrati talle karistuseks rahatrahv. Mehele määratud karistusotsused ei ole veel jõustunud.

Saaremaal on sel aastal tabatud kaheksa joobes sõidukijuhti, neist viie suhtes on alustatud kriminaalmenetlust. Eelmisel aastal tabati Saaremaal 176 joobes juhti.

Tagasi üles
Back