Viikingikonverents lükkub augustisse

Mehis Tulk
, toimetaja
Copy
Viikingid laevadel. Pilt on illustreeriv
Viikingid laevadel. Pilt on illustreeriv Foto: shutterstock.com

Koroonapiirangute tõttu lükkas Saaremaa muuseum mai lõppu kavandatud rahvusvahelise Salme laevmatuste teaduskonverentsi augustikuu keskele.

Konverentsi toimumisaja nihutamise tingis konverentsi ühe partneri Uppsala ülikooli otsus mitte lubada oma töötajaid enne jaanipäeva välisesinemistele, selgitas Saaremaa muuseumi juhatuse liige Rita Valge. Rootsi poolega kokkuleppel määrati konverentsi uueks ajaks 13.–14. august, mis haakub hästi ka viikingikuu üritustega. 

Konverentsi esinejate nimekirjas on Kopenhaageni ülikooli abiprofessor Ashot Margaryan, Charlotte Hedenstierna-Jonson, John Ljungkvist, geneetikaprofessor Marie Allen ning arheoloogia ja muinasajaloo osakonna professor Neil Price Uppsala ülikoolist, Yorki ülikooli arheoloogia magister Tim Sutherland, ajaloodoktor Jüri Peets, zooloogiamagister Liina Maldre, arheoloogia teaduskogu teadur ja doktorant Raili Allmäe ja ajaloodoktor Marika Mägi Tallinna ülikoolist, Marge Konsa ja Alar Rosentau Tartu ülikooli arheoloogia osakonnast.

Muuseumi programmijuht Taniel Vares ütles, et loodetavasti saavad kõik ikka Saaremaale kohale tulla. Ka Salme matuste rahvusvahelise projekti juht Neil Price. “Tavaliselt on tal augustis perega puhkus, aga ehk õnnestub tal perega läbi rääkida ja mees saab ikka tulla,” lausus Vares.

Salme laevade näitus avatakse Kuressaare linnuse raidkivide saalis plaanipäraselt ehk 22. mail. “Kujundusprotsess on täies hoos, sellega on kõik hästi,” kinnitas Rita Valge.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles