Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Kui suurt väärtust loovad ettevõtted Saare maakonnas?

OLEV MARTINSON: “Kuigi see ei anna 100% õiget pilti, on selline analüüs ikkagi tegelikule olukorrale lähemal,” lausus ta. FOTO: Maanus Masing / Saarte Hääl

Statistikaamet on katseliselt asunud arvutama maakondade ettevõtluse kogukäibeid, tuginedes inimeste töötamise asukohale. Selle järgi on näiteks Harju maakonnas käive 6–8% madalam kui registreeritud asukoha alusel saadud näitaja, Saare maakonnas aga 17% kõrgem.

Tellijale Tellijale

Statistikaameti juhtivanalüütikud Märt Leesment ja Kaja Sõstra nendivad ameti blogis, et piirkondliku ettevõtlusstatistika probleem seisneb selles, et ettevõtte tegelik tegutsemise koht võib olla mujal kui juriidiline aadress ja neid võib olla ka mitu. Üks võimalus probleemi lahendamiseks on hinnata mitmes kohas tegutseva ettevõtte loodava väärtuse regionaalset jagunemist töötajate töötamise asukohtade kaudu.

Seda võimaldab töötamise registrist (TÖR) leitav ülevaade iga ettevõtte kehtinud töösuhete jagunemise kohta maakondade lõikes kuu lõpu seisuga. Ettevõtte nn maakonna kordaja leidmiseks on iga maakonna töösuhete arv jagatud summeeritud töösuhete arvuga. Seejärel on ettevõtte käive korrutatud maakonna kordajaga.

Tagasi üles
Back