Meelespea oksjon haigla vähipatsientide tugiteenuste toetuseks

Monika Metsmaa
, Toimetaja
Copy
Foto: Saarte Hääl

MTÜ Meelespea ja Kuressaare haigla toetusfond korraldavad heategevusliku oksjoni, et kogutud raha eest Saaremaa vähipatsientidele tugiteenuseid pakkuda. Veebioksjonile on oodatud kõik, kes soovivad aidata – kas siis käsitööesemeid, kunsti ja disaini annetades või nende ostmiseks pakkumisi tehes. 

Tänu Kuressaare haigla ja Ida-Tallinna haigla koostööle saab Saaremaal möödunud aasta detsembrist pakkuda vähipatsientidele keemiaravi. See annab raske haigusega võitlevatele patsientidele  esmakordselt võimaluse keemiaraviks kohapeal. Ravivõimalus oma koduvallas, kodule lähedal ja tuttavas keskkonnas on vähihaigetele väga suureks abiks ning suur saavutus nii saarerahvale kui ka Kuressaare haiglale. 

Lisaks keemiaravile vajavad vähipatsiendid aga ka tuge ja teenuseid, mida saavad neile pakkuda mitmed spetsialistid – psühholoogid, füsioterapeudid, taastusraviarstid, loovterapeudid. Need teenused on patsientide raviprotsessis üliolulised ja aitavad kiirendada haigusest taastumist. 

Raha toetusraviks napib

Paraku on vähihaigete võimalused toetusravi saamiseks nii ravi ajal kui ka ravi järel Eestis erinevad ja ebaühtlased. Kuressaare haigla on võtnud südameasjaks pakkuda lisaks kohapeal tehtavale keemiaravile ka patsientidele vajalikku toetusravi, mida Eesti haigekassal ei ole võimalik piisavas mahus rahastada.

Selleks et aidata kaasa Saaremaa vähipatsientide haigusest taastumisele ja võimalikult kiirele igapäevaellu naasmisele, korraldab MTÜ Meelespea koos Kuressaare haigla toetusfondiga  heategevusliku käsitööesemete, kunsti ja disaini veebioksjoni. Iga oksjoni kaudu saadud euro aitab pakkuda patsientidele väärtuslikku toetusravi.  

Oksjonile on annetustena oodatud kunsti-, disaini- ja käsitööesemed, olgu nendeks siis maalid, graafika, tarbekunst, ehted, aksessuaarid, rõivad või muu. Need esemed võivad olla ka spetsiaalselt oksjoni jaoks valminud – tehtud suure südame ja osavate kätega. 

Oksjonile on annetustena oodatud kunsti-, disaini- ja käsitööesemed, olgu nendeks siis maalid, graafika, tarbekunst, ehted, aksessuaarid, rõivad või muu. Need esemed võivad olla ka spetsiaalselt oksjoni jaoks valminud – tehtud suure südame ja osavate kätega. Eset saates ära unusta kirjutamast selle saamislugu, mille lisame oksjoni müügiloosse. 

Esemeid saab annetada 23. maini. Annetamiseks saada sõnum Meelespea Oksjoni Facebooki sõnumitesse. Võid saata ka e-kirja aadressil meelespea.mtu@gmail.com või helistada telefoninumbril 53 320 004 (Aive Laanemets) või 52 27 417 (Piret Juht). Seejärel lepime kokku, kuidas annetus kontaktivabalt meieni jõuaks. 

Kontaktivaba oksjon

Oksjon ise toimub praegusele ajale kohaselt kontaktivabalt ja Facebooki keskkonnas leheküljel Meelespea Oksjon. Fotod esemetest laeb korraldaja eseme saabudes üles fotogaleriisse – igaühel juures oma oksjoninumber, tutvustus ja lühike lugu annetajalt. 

Pakkumisi saab teha kohe kommentaaridesse esemeid tutvustavate piltide alla. Võidab see, kes teeb suurimas väärtuses pakkumise enne 31. maid kell 23.00. 

Võitjad kannavad ostusumma otse SA Kuressaare Haigla Toetusfondi arveldusarvele EE592200221076182498 Swedbankis. Selgituseks kirjutada “Meelespea oksjon” ja võidetud eseme number.

Pärast tasumist võtab MTÜ Meelespea võitjatega ühendust ning toimetab oksjonilt soetatud eseme esimesel võimalusel kontaktivabalt kohale. 

Kogu oksjonitulu läheb SA Kuressaare Haigla Toetusfondile vähipatsientide ravi tugiteenuste toetamiseks.

NB! Vähiravipatsientide tugiteenuseid saab toetada ka oksjoniväliselt juba täna, tehes ülekande SA Kuressaare Haigla Toetusfondi arveldusarvele EE592200221076182498 Swedbankis, märksõnaga #meelespeaoksjon. Fond on 1. aprilli seisuga maksu- ja tolliameti tulumaksusoodustusega ühingute nimekirjas.

Saaremaa on südames paljudel meist! Anname üheskoos Saaremaa vähihaigetele võimaluse naasta harjumuspärase  ja täisväärtusliku elu juurde võimalikult kiiresti! 

Aitäh, et meid toetate! 

MTÜ Meelespea nimel Aive Laanemets ja Piret Juht, SA Kuressaare Haigla Toetusfondi nimel Siiri Rannama, Edward Laane ja Märt Kõlli. 

Tagasi üles