L, 4.02.2023

KARBIST VÕETUD KOOL ⟩ Riigigümnaasiumis tervitavad õppureid Heli Lääts ja Johannes Aavik

Video ja galerii
Raul Vinni
, ajakirjanik
Riigigümnaasiumis tervitavad õppureid Heli Lääts ja Johannes Aavik
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
KULTUURIMEES KLASSIUKSEL: Klassiuksi ehivad Saaremaa suurkujude portreed. Ühe emakeeleklassi uksel on keelemehe ja kultuuritegelase Johannes Aaviku pilt, mille õpetaja Merle Rekaya ja kultuurijuht Kadri Kanemägi väga toredaks hindavad.
KULTUURIMEES KLASSIUKSEL: Klassiuksi ehivad Saaremaa suurkujude portreed. Ühe emakeeleklassi uksel on keelemehe ja kultuuritegelase Johannes Aaviku pilt, mille õpetaja Merle Rekaya ja kultuurijuht Kadri Kanemägi väga toredaks hindavad. Foto: Maanus Masing / Saarte Hääl

Saaremaa gümnaasiumi hoone avamiseni on jäänud sisuliselt vaid kaks tööpäeva. Esmaspäeval lõigatakse läbi avamist tähistav lint ning juba teisipäeval saavad kõik soovijad tulla koolimaja uudistama.

Väljaku tänava musta-kollasekirjus koolimajas tehakse veel viimaseid töid ning kolm päeva majas olla saanud koolipere pakib kraami lahti ja üritab hoones selgust saada.

“Esmaspäeval olin ma siin küll nagu peata kana,” tunnistab kooli kultuurijuht Kadri Kanemägi, kuid eilseks oli tunne juba parem. Emakeeleõpetaja Merle Rekaya ütleb kõrvalt, et oma klassi ta vähemalt teab ja teisedki ruumid hakkavad vaikselt selgeks saama.

Märksõnad
Tagasi üles